10 C
Czech Republic
28. května 2022
DomůPolitikaKouzelná propiska Pekarové změní životy Čechů

Kouzelná propiska Pekarové změní životy Čechů

Šéfová Poslanecké sněmovny a předsedkyně hnutí TOP 09 Markéta Pekarová Adamová byla nedávno na své první pracovní cestě na Slovensku.

A víte, co si odtud přinesla? Propisku, ale ne ledajakou, ale kouzelnou, která ulehčí život Čechům žijícím v cizině. O tématu informovala zahraniční redakce portálu snews.com.

Uživatelé sociálních sítí však vědí, jak tato kouzelná propiska změní životy těch, kteří zůstali doma.

Abrakadabra! Kouzelná propiska Pekarové změní životy Čechů

Pekarová Adamová na svém účtu na Facebooku zveřejnila svoji fotografii, samozřejmě v duchu dodržování všech epidemiologických opatření a s tajemnou rudou propiskou v rukou, oč se jedná, se pak dozvídáme z jejího příspěvku, v němž nám prozrazuje, že má s touto propiskou velké plány.

PSALI JSME:
Odmítáme ruskou agresi a stojíme plně za vámi, řekla Pekarová ukrajinskému velvyslanci

„Obyčejná propiska? Vůbec ne. Tenhle dárek mi věnovala jedna milá česká občanka žijící na Slovensku s prosbou, abych touto propiskou podepsala pro ni nesmírně důležitý zákon. Zákon o korespondenční volbě,“ prozrazuje Pekarová Adamová.

Dále informuje, že doufá, že tento okamžik přijde, a to už brzy. Usnadní to totiž život statisícům Čechů, kteří žijí v zahraničí.

„Jí a statisícům dalších Češek a Čechů pobývajících v zahraničí totiž velmi usnadní život. I z toho důvodu možnost volit korespondenčně už desítky let svým občanům v zahraničí umožňuje celá řada zemí a Česká republika by neměla být výjimkou,“ uvádí Pekarová Adamová v závěru svého příspěvku.

 

Je docela možné, že korespondenční volby ulehčí život těm, kteří žijí v cizině, ale jak to změní životy těch, kteří žijí v Česku? Uživatelé sociálních sítí v tom mají jasno a vysvětlili to i Pekarové Adamové. Většina to totiž považuje za největší podvod na lidech.

„Korespondenční hlasování je největší podvod na lidi,“ připojuje se uživatelka Jaroslava Ondrášiková.

„Problém je hlavně ten, že je to zneužitelné,“ praví Michael Vontor.

Někteří uživatelé vystupují kategoricky proti korespondenční volbě, dojet si jednou za čtyři roky na velvyslanectví prý není žádný problém.

„Kdo zde nežije a chce dění zde svým hlasem ovlivňovat, nechť jednou za čtyři roky zvedne pozadí a dojede odvolit na velvyslanectví. Jsem zásadně proti korespondenční volbě!“ vysvětlila Andrea Vriwaldová.

Pořádně se dostalo i paní, co věnovala propisku Pekarové Adamové.

„Další imigrantka, co zde nežije a chce rozhodovat, kdo zde bude zvolen, že? Jako u nich na Slovensku, kde už oficiálně bude vládnout USA a jejich vojsko. Tento největší podvod při volbách, kdy v USA rozhodovali i mrtví lidé, se naši demokratce Pekari a 5kolce líbí jako při volbách za pomoci soudruha Rychetskeho,“ praví uživatelka Stana Jaksová.

Pekarové Adamové se také dostávalo ze všech stran.

„Konečně jste se odhalila. Nejenže Vaše inteligence není oslnivá, ale tímto krokem jste se stala nesmírně nebezpečnou. Zavedení korespondenční volby je jasným a vědomým pokusem o ovlivnění voleb ve prospěch pokrokářů jako jste Vy a Vám podobní. Korespondenční volba je konec volby jednotlivce dle jeho svědomí a vědomí. Umožní to dublovanou volbu, volit budou i nedávno zesnulí a dominantní jedinci v rodinách donutí volit ostatní podle svých preferencí. Snad Vám tento zločin proti nám všem neprojde,“ píše Žmolil František.

Někteří mají za to, že si pětikoalice chce tímto způsobem zabezpečit svá místa, protože se bojí, že o své korýtko přijdou.

„Tu si strčte třeba do kapsy. Ten kdo žije kde chce žít, ať nekecá do toho většině, která žije v této ČR. Už máte strach o koryto, ke kterému jste se dostala díky slepenci,“ tvrdí Marie Chocholová.

„Zákon o korespondenční volbě prosazují strany, které by se nedostaly do parlamentu,“ míní Tomáš Babický.

„Bacha na Klause, ten propisky rád,“ zní…

Samozřejmě, že se to neobešlo bez dávky humoru. Mnozí uživatelé si v tomto smyslu vzpomenuli na jistého pana prezidenta a jeho „trapas“ s ukradenou propiskou. Pekarová Adamová by si ji proto měla střežit.

„Pozor na jistého profesora Klause, Markéto, kdyby šel kolem, jeho vášeň pro psací potřeby je všeobecně známa,“ žertuje Pavel Kovař.

„Tak bacha na Klause ten měl rád propisky,“ připojuje se další uživatel.

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY

AKTUÁLNĚ