Komunisté se záporně vyjádřili k současným návrhům ministra Jurečky

Publikuje: David Bárta — 14. 10. 2022
Zdroj: Roman Roun (tiskový servis)
Úvodní stránka » Politika » Komunisté se záporně vyjádřili k současným návrhům ministra Jurečky

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka opět negativně perlí. Čeští komunisté se záporně vyjádřili k návrhům ministra Jurečky.

UdálostiExtra.cz o tématu dnes informoval mluvčí KSČM Roman Roun s tím, že jako úplný výsměch všem poctivě pracujícím se musí jevit jeho nejnovější návrh zvýšit od začátku příštího roku minimální mzdu na 41 % průměrné mzdy, což odpovídá zvýšení zhruba o 350 Kč. Přitom poslancům se zvýší jejich plat od 1. ledna 2023 o 11 600 Kč a ministrům, jako je pan Jurečka, o 26 000 Kč. Vzhledem k tomu, že v letošním roce bude inflace možná víc než 18%, jde skutečně u zvýšení minimální mzdy pouze a jenom o almužnu.

V současné době se jedná o mediálně velmi diskutované téma.

KSČM zásadně nesouhlasí s prodlužováním věkové hranice pro odchod do důchodu nad 65 let, kterým chce ministr Jurečka řešit zvyšující výdaje na důchodovém účtu. Přitom připravované zkrácení doby potřebné pro dosažení nároku na důchod bude znamenat snížení příjmů pro financování průběžného pilíře a znevýhodňuje zaměstnance, kteří poctivě celý život důchodové pojištění platí. KSČM rovněž odmítá reformu spočívající v přeneseném financování na dobrovolné penzijní pojištění, které již dnes řada občanů nebude schopna platit a které znehodnotí vysoká míra inflace,“ vysvětlil aktuální postoj KSČM mluvčí strany.

A ministr Jurečka po třetí…

DŘÍVE JSME PSALI:

KSČM: Česká vláda na občany kašle!

Nikola Macáková — 01. 10. 2022
Komunální volby a volby do třetiny Senátu PČR aktuálně ukázaly na apatii větší části občanů České republiky.

Poslanci a ministři si zvyšují platy, lidem enormně rostou životní náklady, firmy mají starost o přežití, opatření vlády jsou opožděná, nedostatečná či dokonce neúčinná a pan ministr podává pozměňovací návrh na snížení důchodu „některým představitelům komunistického režimu“. Ministr Jurečka chce takto potrestat zhruba několik set 80 a víceletých občanů a sebrat jim až několik tisíc korun měsíčně. Mstít se na takto starých lidech je podlost a hyenismus,“ dodal mluvčí strany.

KSČM požaduje:

  • zvýšení minimální mzdy na 20 000 Kč,
  • zmrazení platů ústavním činitelům,
  • nezvyšování věku pro odchod do důchodu,
  • pravidelnou a důslednou valorizaci důchodů s důrazem na zvyšování nízkých důchodů,
  • odmítnutí snížení důchodů „některým představitelům komunistického režimu“.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz, je v kostce zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. Magazín UdálostiExtra.cz, je soukromý projekt zcela bez dotací, jakékoliv státní podpory či politické příslušnosti.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání