DomůPolitikaKoalice SPOLU chce Vondráčkovu hlavu za jeho návštěvu Zemana

Koalice SPOLU chce Vondráčkovu hlavu za jeho návštěvu Zemana

Koalici SPOLU se nelíbí jednání dosluhujícího předsedy Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka (ANO). Požaduje jeho rezignaci!

Kvůli jeho návštěvě prezidenta Miloše Zemana, který je hospitalizován v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) v Praze, by podle nich měl rezignovat.

Zmatky kolem zdravotního stavu Miloše Zemana trvají a svůj podíl na tom má právě i Vondráček, který hlavu státu ve čtvrtek navštívil. Nejen, že k tomu neměl svolení nemocnice, ale navíc policie popřela jeho slova o tom, že ho do pokoje doprovodili policisté. Kromě toho demonstroval dokument, ve kterém svým podpisem Zeman svolal zasedání nového složení Poslanecké sněmovny. Podle kritiků se však podpis nápadně liší od ostatních.

Na konferenci KDU-ČSL lidovecký předseda Marian Jurečka uvedl, že postupu šéfa dolní komory nerozumí. Podle něj k Zemanovi chodit neměl a vyzval ho k rezignaci.

„Vůbec nerozumím tomu, proč tam Radek Vondráček, coby předseda Sněmovny, končící předseda Sněmovny, proč tam šel, proč vytvořil tu atmosféru dalších otázek toho, zdali ta návštěva proběhla, jak proběhla, zdali ten podpis je opravdu podpis prezidenta republiky. Bylo to naprosto zbytečné,“ řekl Jurečka.

Podobně se vyjádřil i lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský. I podle něj by měl Vondráček rezignovat, a už vůbec ho nechce vidět ve vedení nové Sněmovny.

„Souhlasím s Marianem Jurečkou, že by měl Radek Vondráček rezignovat. Ta hra, kterou rozehrál s Mynářem a spol., musí co nejdříve skončit. Nedokážu si představit, že by měl pan Vondráček být ve vedení nové Sněmovny,“ napsal Zdechovský na Twitteru.

S europoslancem Zdechovským se plně ztotožňuje i řada dalších politiků a ústavních činitelů, kteří se na toto téma vyjádřili na internetu a na sociálních sítích. Například předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová či Petr Fiala (ODS).

Vondráčkovu počínání nerozumí ani šéf ODS Petr Fiala. Po jeho odvolání ale nevolá.

„Veřejnost nevěří vyjádřením ústav. činitelů a úředníků. Policie a lékaři je korigují. Přesto si nikdo není jistý, kde je pravda. Tak vypadá fatální krize důvěry. Výsledek posledních let plných lží, relativizace a vyvolávání falešných emocí. Takto to dál nejde, pojďme to změnit!“ napsal na Twitteru.

Za chybu označil počínání Radka Vondráčka i jeho stranický šéf, premiér Andrej Babiš.

„Nevnímám to vůbec dobře. Je to velká chyba kolegy Vondráčka, který mě o návštěvě neinformoval,“ uvedl pro server iDNES.cz Babiš. „Celá situace okolo zdraví pana prezidenta je značně vyhrocená, a to měl pan Vondráček při návštěvě pana prezidenta vnímat a zohlednit,“ dodal premiér Babiš.

Z komentářů sledujících a veřejnosti lze soudit, že lidé toho mají již plné zuby. Aktuální dění na české politické scéně; dohady, urážky, osočování a podobně. Nemluvě o komediální frašce, kterou se díky zcela nefunkční prezidentské kanceláři stal aktuální zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana a jeho náhlá hospitalizace ve Střešovické nemocnici.

Proč kancelář prezidenta republiky mlží…

Otázek je mnoho, rovněž i dohadů, co za tím ve skutečnosti stojí. Proč tak kancelář prezidenta republiky mlží ohledně zdravotního stavu hlavy státu.

Nikomu by nemělo být nic do toho s čím konkrétně se prezident republiky léčí a jakou má chronickou diagnózu. To je a měla by i být skutečně pouze věc prezidenta Zemana a jeho rodiny a blízkých, nikoliv politiků či veřejnosti. Na druhou stranu Miloš Zeman je prezident republiky a jako takový má také nějaké ústavní povinnosti a veřejnost má právo znát zdravotní stav prezidenta, ve smyslu toho, zda je fyzicky schopen vykonávat (ze zdravotních důvodů) svou funkci či nikoliv.

Nesmyslně pořádané tiskovky, na který se veřejnost ani média nic nedozví jsou k ničemu. Kancelář prezidenta republiky poskytuje neúplné či pravděpodobně úmyslně zavádějící informace. Nutno zmínit, že se celou situací kolem onemocnění prezidenta republiky a činnosti kanceláře prezidenta republiky začala zabývat NCOZ (Národní centrála proti organizovanému zločinu). Nastala totiž důvodná podezření o tom, že někdo manipuluje s dokumenty za zády hlavy státu. A nejen to! Policie se bude zabývat i trestním oznámením, že prezidentův podpis pod dokumentem na povolebním svolání Poslanecké sněmovny někdo zfalšoval, kterým se dnes veřejně oháněl v mediích dosluhující předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO).

NEJNOVĚJŠÍ ZPRÁVY

Sopranistka Lenka Graf se spojila s Jaroslavem Svěceným v modlitbě Ave Maria

Ave Maria je oblíbeným textem hudebníků všech epoch. Nyní se dočkala další verze v podání sopranistky Lenky Graf a houslisty J. Svěceného.

Nebojte se mluvit s lékařem, nabádá pacientská organizace revmatiky

Roky trpěli zbytečně, protože se báli lékaře požádat o změnu léčby – i takto zní příběhy pacientů s revmatoidní artritidou.

Smutný pondělní rekord jihomoravských krajských záchranářů

V posledních týdnech zažívají záchranáři obrovský nápor. Zvyšují se počty tísňových volání, realizovaných výjezdů a covidových pacientů.

Za úterý přibylo v Česku 21 973 nově nakažených covidem-19

V úterý testy odhalily 21 973 nově nakažených v republice. Minulé úterý jich bylo 25 891.

Dva premiéři a nefunkční prezident, veřejnost je pobouřena

Velkou vlnu kritiky vzbudilo jednání prezidenta Zemana, který se ne příliš důstojně aktuálně schází s novými kandidáty na ministry.

Liberecká krajská záchranka má akreditaci svědčící o kvalitě služeb

Liberecká krajská záchranka získala osvědčení v oblasti kvality a především bezpečí poskytované zdravotnické i lékařské péče.

Babiš a Fiala chtějí během týdne naočkovat milion lidí posilující dávkou

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) a designovaný předseda vlády Petr Fiala (ODS) podpořili projekt Naočkujme milion lidí posilující dávkou.

Babiš s Fialou podpořili protiepidemický projekt

Iniciativa Lékaři pomáhají Česku dnes prezentovala projekt Naočkujeme milion lidí posilující dávkou za týden a pomozme našim zdravotníkům.

Jednou z nejčastějších plastických operací v Česku je úprava víček

Trend estetických zákroků je na vzestupu. Za plastické operace Češi ročně utratí okolo dvou miliard korun.

Praktičtí lékaři „jedou na hraně“

Fungují na plné obrátky a začínají se přehřívat. I tak by šlo popsat současný stav v ordinacích praktických lékařů v České republice.