Kateřina Konečná: reklamu na úvěry se podařilo omezit

Publikuje: Nikola Macáková — 02. 12. 2022
Zdroj: Roman Roun / KSČM (tiskový servis)
Úvodní stránka » Politika » Kateřina Konečná: reklamu na úvěry se podařilo omezit

Předsedkyně KSČM Kateřina Konečná se aktivně podílela na nové legislativě v EU, která chrání spotřebitele v oblasti spotřebitelských úvěrů.

Dnes se v brzkých ranních hodinách podařilo přijmout dohodu mezi Evropským parlamentem, Radou a Komisí o nové podobě spotřebitelských úvěrů v celé EU, na které se podílela i europoslankyně a předsedkyně ÚV KSČM Kateřina Konečná. UdálostiExtra.cz o tématu dnes informoval v tiskové zprávě mluvčí KSČM Roman Roun.

V době ekonomické krize jsme připravili legislativu, která skutečně ochrání spotřebitele v oblasti spotřebitelských úvěrů. Poprvé v historii se nám například podařilo prosadit tzv. garanci práva být zapomenut pro pacienty s rakovinou. Pojišťovny se již nebudou po určité době moci ptát pacientů na prodělanou rakovinu a zároveň ji zohledňovat při poskytování pojištění úvěru,“ říká Konečná.

Směrnice o spotřebitelském úvěru se bude vztahovat na většinu produktů na finančním trhu. Úprava bude platit nejen pro bankovní instituce, ale také pro ty nebankovní. Členské země budou muset představit omezení výše úroků či celkové ceny úvěru.

Nebyla to česká vláda ani zástupci KDU-ČSL, komu se podařilo omezit reklamu na úvěry. Nově budou muset reklamy na úvěr obsahovat varování podobné tomu, které je na krabičkách od cigaret, a některé nebezpečné typy reklam budou zakázány,“ dodala Konečná.

Celý tento dokument ještě musí projít závěrečným hlasováním Evropského parlamentu a všech členských států EU, ale to, co se povedlo, je zcela jistě v zájmu všech spotřebitelů. Zvlášť ve velmi těžké době, ve které se nacházíme,“ doplnil mluvčí strany.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. Magazín UdálostiExtra.cz, je soukromý projekt zcela bez dotací, jakékoliv státní podpory či politické příslušnosti.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání