DomůPolitikaJsme připraveni převzít odpovědnost, promluvil Fiala k pandemii

Jsme připraveni převzít odpovědnost, promluvil Fiala k pandemii

Šéf ODS a současný kandidát na premiéra Petr Fiala chce, aby co nejrychleji došlo k obnově kabinetu.

Současná vláda je totiž podle něj v otázce zvládání pandemie neschopná.

Ve čtvrtek hodlá Anticovid tým koalice Spolu představit vlastní návrhy opatření.
Ve vysílání televize CNN Prima NEWS si Fiala postěžoval, že otázka pandemie se nadále nachází v oblasti politického střetu. Současná vláda ale podle něj není schopna situaci řešit.
 
„Vláda Andreje Babiše už není schopna rozhodovat a není schopna přijít sama s opatřeními, ani je realizovat. Vládě se situace vymyká z ruky,“ zkritizoval Fiala počínání kabinetu Andreje Babiše (ANO).
 
Ve vysílání rovněž avizoval, že odborníci z Anticovid týmu během čtvrtka představí vlastní návrhy opatření, na jejichž realizaci se chce s končícím kabinetem domluvit. Podle něj vláda nesmí dopustit, aby se přehltily nemocnice a vyzval k urychlenému nástupu nové vlády.

PSALI JSME: Antigenní ani samotesty platit nebudou, uvedl ministr Vojtěch
 

„Jsme připraveni převzít odpovědnost a dělat opatření s plnou odpovědností. Bude ale záležet na jednání s Milošem Zemanem, jak rychle tato změna může nastat,“ vysvětlil kandidát na premiéra.
 
Fialův výpad vůči Babišově vládě přišel ještě předtím, než premiér oznámil zpřísnění opatření. Od pondělí se totiž Česko vydá cestou bavorského modelu. K prokázaní bezinfekčnosti tak bude uznáváno pouze očkování nebo potvrzení o prodělání nemoci.

Testy se již uznávat nebudou. Výjimkou budou antigenní testy klientů a zaměstnanců ve zdravotnických a sociálních zařízeních.

PSALI JSME: Mám toho plné zuby, na Anticovid tým už nečekám, uvedl ministr Vojtěch
 

„Zavedeme tzv. bavorský model. Bude zaveden v noci z neděle 21. na pondělí 22. listopadu. Od tohoto času budou pro služby a hromadné akce uznávána povolení pouze pro očkované a lidi, kteří prodělali covid. Ruší se úplně samotesty,“ řekl ve středu České televizi Babiš.
 
Podle něj je situace kritická obzvláště v Moravskoslezském a Zlínském kraji. „Je potřeba, aby všichni uvěřili, že covid-19 zabíjí. Očkování je jediné řešení,“ doplnil premiér.
Podle Babiše opatření chtěl konzultovat i s koalicí, ale kvůli zhoršující se situaci na to nezbyl čas. O opatřeních bude vláda hlasovat ve čtvrtek.

PSALI JSME: V Česku přibylo za úterý 22 479 nakažených. Pandemie výrazně sílí
 

„Připomeňme, že dnes se má Petr Fiala setkat s prezidentem Milošem Zemanem v 16 hodin v Ústřední vojenské nemocnici, kde mu představí svůj návrh vlády,“ doplnila zahraniční redakce portálu snews.com, která o tom dnes informovala.

NEJNOVĚJŠÍ ZPRÁVY

Smutný pondělní rekord jihomoravských krajských záchranářů

V posledních týdnech zažívají záchranáři obrovský nápor. Zvyšují se počty tísňových volání, realizovaných výjezdů a covidových pacientů.

Za úterý přibylo v Česku 21 973 nově nakažených covidem-19

V úterý testy odhalily 21 973 nově nakažených v republice. Minulé úterý jich bylo 25 891.

Dva premiéři a nefunkční prezident, veřejnost je pobouřena

Velkou vlnu kritiky vzbudilo jednání prezidenta Zemana, který se ne příliš důstojně aktuálně schází s novými kandidáty na ministry.

Liberecká krajská záchranka má akreditaci svědčící o kvalitě služeb

Liberecká krajská záchranka získala osvědčení v oblasti kvality a především bezpečí poskytované zdravotnické i lékařské péče.

Babiš a Fiala chtějí během týdne naočkovat milion lidí posilující dávkou

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) a designovaný předseda vlády Petr Fiala (ODS) podpořili projekt Naočkujme milion lidí posilující dávkou.

Babiš s Fialou podpořili protiepidemický projekt

Iniciativa Lékaři pomáhají Česku dnes prezentovala projekt Naočkujeme milion lidí posilující dávkou za týden a pomozme našim zdravotníkům.

Jednou z nejčastějších plastických operací v Česku je úprava víček

Trend estetických zákroků je na vzestupu. Za plastické operace Češi ročně utratí okolo dvou miliard korun.

Praktičtí lékaři „jedou na hraně“

Fungují na plné obrátky a začínají se přehřívat. I tak by šlo popsat současný stav v ordinacích praktických lékařů v České republice.

V Česku za pondělí přibylo 17 599 nakažených koronavirem

Epidemie sílí. Laboratoře v Česku za pondělí zveřejnily počty nově nakažených covidem-19, bylo jich 17,5 tisíce lidí.

U vybraných profesí bude povinné očkování, oznámil to ministr Hamáček

Na dnešním jednání Ústředního krizového štábu byl odsouhlasen seznam profesí, u kterých bude povinné očkování.