2.4 C
Czech Republic
23. ledna 2022
DomůPolitikaJe Pekarová Adamová opravdu ženou? Schwarzenberg nutí k vážným pochybám

Je Pekarová Adamová opravdu ženou? Schwarzenberg nutí k vážným pochybám

Výrok předsedkyně PS Markéty Pekarové Adamové o maďarském lídrovi vyvolal v Česku rozsáhlou debatu o standardech etického chování v politice.

Na adresu držitelky třetí nejvyšší ústavní funkce padlo proto hodně kritiky, bývalý prezident Václav Klaus ji dokonce vyzval k odvolání. Tím ale byl velmi pobouřen politik Schwarzenberg.

Klaus ve své kritice předsedkyně sněmovny označil její veřejné vyjádření o tom, že Maďaři mají vyhnat „svého Babiše”, za „naprosto bezprecedentní nepřátelský útok” v historii česko-maďarských vztahů. Samotnou Pekarovou Adamovou nazval Klaus v této souvislosti „arogantní osobou”, která prý do vrcholných státních funkcí patřit nemá.

„Na Klausovou kritiku zareagoval na svém Facebooku čestný předseda TOP 09, který vyhodnotil slova bývalého prezidenta ČR o Pekarové Adamové jako útok „velmi tvrdými slovy” a přiznal, že mu to velice vadí. Zdůraznil přitom, že se političky chce zastat, ale ne proto, že je předsedkyní jeho strany. Jeho skutečnou motivací je prý to, že Pekarová Adamová je ženou,“ napsala k tématu zahraniční redakce portálu snews.com, které o tématu rovněž informovala.

„Ale já jsem byl vychován v tom, že muž na ženu takto hulvátsky útočit nesmí. Je to vrcholná nezdvořilost a tento způsob politiky je opravdu dosti nešťastný,” uvedl Schwarzenberg.

Podle něj je dost zajímavé, proč na ní takto zaútočil.

„Vytýká jí, že zkritizovala maďarského ministerského předsedu Viktora Orbána za jeho politiku. Orbán je velmi svérázný politik a od jisté doby opakovaně zvěstuje, že chce odstranit liberální demokracii. Což se mu, popravdě řečeno, v Maďarsku docela daří. Ovšem neliberální demokracie, to je něco jako pivo bez chmelu,” tvrdí Schwarzenberg.

„To, co Orbán teď v Maďarsku dělá je stejné, jako by takto maďarský pivovar vyráběl národní maďarské pivo bez chmelu. Uvařit se dá, ale jestli bude někomu chutnat je jiná otázka. Já bych se takové břečce vyhýbal. V obou případech,” vysvětlil.

Reakce ze sítí

Lidem v komentářích nebylo jasné především to, proč se Pekarové Adamová má někdo zastávat hlavně kvůli tomu, že je ženou. Tohle dokonce zrodilo spekulace o její pravé pohlavní příslušnosti.

„A jak má kdo v dnešní době vědět, zda se osoba Pekarová Adamová považuje za muže nebo za ženu?” ptá se Pavel Hasenkopf.

„Muž na ženu takto hulvátsky útočit nesmí. Dobře. A když člen vaší strany znásilnil desítky žen, bagatelizoval jste to a zastal jste se jej,” argumentoval Roman Vyšanský.

„Prosím Vás, paní Pekarová Adamová je absolutní populista bez zjevných politických zkušeností. A paní Pekarová se ani jako dáma nechová. Jsou ji přednější politické zájmy EU, NATO a USA, nikoliv zájmy ČR. Nechápu důvod, který vás vede k tomu se bavit o nějakém bontonu… To snad jde úplně mimo politické dění. Nemyslím u stolu, na banketu apod. Ovšem pan Klaus má bohužel pravdu. Jen slepý to nevidí,” píše Jiřina Slavíčková.

„Tak si tu svoji krávu pouč o tom, že se nemá sousedům radit, koho mají odstranit, debile. Demokracie nade vše ve vašem podání je pěkný hnus. Toto nedělali ani komunisti. A vlastně proč se divím, když jste se byli schopni s tou pirátskou komunistickou chátrou spojit,” reagoval Karel Kučný.

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY

Kouzelná propiska Pekarové změní životy Čechů

Šéfová Poslanecké sněmovny a předsedkyně hnutí TOP 09 Markéta Pekarová Adamová byla nedávno na své první pracovní cestě na Slovensku.

Za sobotu přibylo 18 334 nově nakažených koronavirem

Ministerstvo zdravotnictví zveřejnilo sobotní statistiky nově nakažených lidí v České republice koronavirem.

Hokejista Hrabík rasistického gesta lituje, trest si odpyká

Hokejista Kryštof Hrabík se omluvil za rasistické gesto, kvůli němuž vyfasoval v nižší zámořské soutěži AHL zákaz účasti na 30 zápasech.

Komunisté jsou připraveni bojovat za zájmy pracujících a seniorů

Programové prohlášení nové vlády Petra Fialy je spojením velmi obecných a přitom značně rozporuplných slibů a také ambicí.

Tragická nehoda na Karvinsku. Zraněno bylo několik lidí, jeden muž zemřel

V obci Horní Těrlicko na Karvinsku došlo, v pátek odpoledne k tragické dopravní nehodě, která si vyžádala zásah všech záchranných složek.

Vít Rakušan: Ochrana vnější hranice je naší prioritou

Dobře chráněné vnější hranice EU nebo užší spolupráce se třetími zeměmi jako prevence proti nelegální migraci.

Česká pošta bude propouštět! Bude rušit 669 pracovních míst

V květnu letošního roku čeká Českou poštu zrušení 669 pracovních míst. Především to budou místa manažerská a úřednická.

Za pátek přibylo v Česku 26 597 nových případů covidu-19

Laboratoře v České republice odhalily za pátek 26 597 nových případů covidu-19, což je dvojnásobek toho, co před týdnem.

Odmítáme ruskou agresi a stojíme plně za vámi, řekla Pekarová ukrajinskému velvyslanci

Předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) se opět vyjádřila na zahraničněpolitické téma.

V nemocnicích ubývá pacientů s covidem-19, ovšem ministerstvo hlásí dalších 30 tis. nakažených

Čtvrteční testy na covid-19 v Česku prokázaly 26 907 nově nakažených koronavirem k tomu je nutné přičíst také 3 631 reinfekcí.