Europoslanec Zdechovský dostal zlatou medaili za pomoc v boji za demokracii na Maledivách. Zdroj: Facebook.com

Skupina přátelství EP-Maledivy uspořádala první zasedání v EP u příležitosti návštěvy tajemníka zahraničních věcí Malediv A. G. Mohameda v Bruselu.

V čele nové parlamentní skupiny bude europoslanec Tomáš Zdechovský, dlouholetý zastánce demokratické transformace Malediv.

„Diplomatické vztahy Malediv a EU právě vstoupily do nové fáze. Maledivané, kteří se od nynějška mohou spolehnout na podporu naší skupiny přátelství v Evropském parlamentu, získali tímto jistotu, že prohlubování spolupráce mezi Evropským parlamentem a Maledivami bude pokračovat,“ řekl Tomáš Zdechovský.

„Jsem vděčný europoslanci Tomáši Zdechovskému za další iniciativu, která pomůže lidem na Maledivách. Stálá skupina přátelství v Evropském parlamentu usnadní výměnu informací a diskusi o vývoji v naší zemi. Víme, že se můžeme spolehnout na podporu Tomáše Zdechovského a dalších členů skupiny v tom, že se Maledivy stanou životaschopným partnerem EU,“ dodal ministr zahraničí Ghafoor Mohamed.

Tomáš Zdechovský obdržel v červnu státní vyznamenání Malediv za dlouhodobou podporu lidských práv a demokracie na tomto jihoasijském ostrově. „Zdechovský pomáhá opozici v jejím úspěšném boji proti předchozímu autoritářskému režimu,“ doplnil závěrem Adam Baštinec
tiskový mluvčí europoslance Zdechovského, který o tom informoval naší redakci.

No Article rating
0 Reviews
Jak se vám líbil tento článek? Můžete jej ohodnotit...
  1. Wow!
  2. Super
  3. Hmm
  4. Nic moc
  5. Hrůůůza