Europoslanci jednali v Praze o ukrajinských uprchlících či českém předsednictví

Publikuje: Nikola Macáková — 26. 05. 2022
Úvodní stránka » Politika » Europoslanci jednali v Praze o ukrajinských uprchlících či českém předsednictví

Delegace poslanců Evropského parlamentu ukončila třídenní návštěvu Prahy, během které se setkala s ministry, politiky a dalšími.

UdálostiExtra.cz o tom dnes informoval tiskový mluvčí europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL) Adam Baštinec s tím, že návštěva samotná byla příležitostí k diskusi o nadcházejících legislativních prioritách budoucího českého předsednictví, které bude zodpovědné za vedení jednání o návrzích důležitých pro Výbor pro zaměstnanost a sociální věci (EMPL), včetně směrnice o minimální mzdě, směrnice o transparentnosti mezd, fondu sociálního klimatu a koordinaci sociálního zabezpečení. Mezi další priority bude patřit řešení raketového růstu cen energií a energetické chudoby.

Členové delegace diskutovali o dopadech války na Ukrajině na situaci ukrajinských uprchlíků a následně na trh práce v České republice. Ministr Jurečka zdůraznil, že 55 000 ukrajinských uprchlíků (z 350 000 oficiálně registrovaných uprchlíků) již našlo práci. Při setkání s českými sociálními partnery byl středem diskuse růst cen energií a inflace ovlivňující trh práce včetně nedostatku pracovních sil. Rekvalifikovaná pracovní síla je pro Českou republiku klíčová. Podle evropských delegátů je také třeba řešit otázky rovnosti žen a mužů.

DŘÍVE JSME PSALI:

Zdechovský vyzval ministra Rakušana, aby ukončili financování radikálních islamistických skupin z fondů EU

Nikola Macáková — 22. 09. 2022
Europoslanec Zdechovský vyzval ministra vnitra Rakušana, aby společně zastavili financování skupin, které podporují radikální islamismus.

Poslanci navštívili Regionální asistenční centrum pro pomoc Ukrajině a byli ohromeni vysoce efektivním způsobem organizace centra, kde jsou uprchlíci registrováni, dostanou víza, přístup k sociálnímu zabezpečení a veřejným službám zaměstnanosti a mohou si na jednom místě a během jedné hodiny otevřít bankovní účet,“ dodal Baštinec.

Evropu čeká horký a studený podzim

Podle europoslance Tomáš Zdechovského (EPP) bylo cílem setkání s vládními a nevládními organizacemi, které se starají o ukrajinské uprchlíky přicházející do ČR. „Důležitým signálem je solidarita s uprchlíky a s členskými státy, které je přijímají. Bylo skvělé vidět, jak se dokážeme o lidi z Ukrajiny postarat. Myslím, že to ocenili i mí kolegové. Českou republiku čeká velmi těžké předsednictví v Radě EU s ohledem na aktuální energetickou a potravinovou krizi a rostoucí inflaci. Věřím však, že to zvládneme,řekl Zdechovský, který evropskou delegaci v Praze vedl.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Portál UdálostiExtra.cz je soukromý projekt zcela bez dotací či jakékoliv jiné státní podpory. Přinášíme zajímavé zprávy a události z domova i ze světa. Zaměřujeme se také na magazínové rubriky a vše, co je čtené, komentované a zajímavé.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání