Dřívější odchody záchranářů do důchodu, kdeže. Politici se na záchranáře opět vykašlali

Publikuje: David Bárta — 10. 07. 2022
Úvodní stránka » Politika » Dřívější odchody záchranářů do důchodu, kdeže. Politici se na záchranáře opět vykašlali

Pětikoalice zazdila projednávání PN důchodového zákona, který měl opravit chybu v zákonu o dřívějším odchodu záchranářů do důchodu.

Ministr Jurečka na jednání chyběl – NEPOCHOPITELNÉ! Uvedl v úvodu své dnešní glosy poslanec a lékař MUDr. Jiří Mašek.

Na galerii ve sněmovně přijeli zdravotničtí a horští záchranáři z celé republiky a byli svědky velké pětikoaliční ostudy v přímém přenosu!

„Pětikoalice svou silou 108 hlasů nepřipustila projednání zákona, který krom jiného řeší problematiku sociálního zajištění záchranářů a použila směšné výmluvy typu, že není přítomen rezortní ministr (sněmovní tisk byl v programu schůze a zastupování ministrů si přitom sami prosadili již dříve), lživé údaje, že v zákoně jsou chyby (přitom zákon byl projednán garančním sociálním výborem s účastí vládních i ministerských legislativců bez připomínek),“ uvedl MUDr. Mašek.

Před záchranáři, kterým se děkovalo v Covidu, při povodních, likvidaci následků tornáda a vichřic, ale každý den při nehodách, požárech srdečních zástavách, pětikoaliční poslanci poslali jasný signál, že o ně nemají zájem.

Nakonec pod tlakem opozice schválili pevné zařazení bodu na středu 13. července v 9 hodin. Záchranáři se dostaví znovu, aby na vlastní oči viděli, jak se poslanci k nim zachovají…

„Jde přitom o opravu vad zákona, který stejní poslanci schválili vloni v srpnu a platí od 1.1. 2023. Jde o úpravy, které umožní aplikaci platného zákona v praxi.

Čekají na něj desítky záchranářů a členů IZS, kteří z fyzických a psychických důvodů ztratili schopnost bezpečně vykonávat svou náročnou profesi. Jsou připraveny dva pozměňovací návrhy – jeden řeší členy všech základních složek IZS a druhý je užší, a týká se zdravotnických a horských záchranářů,“ konstatoval poslanec Mašek, který tvrdě bojuje za všechny záchranáře a zaměstnance složek Integrovaného záchranného systému.

„Tak pětikoaliční kolegové politici, dnes z vaší strany velká ostuda, jsme na vás zvědaví za týden,“ dodal MUDr. Mašek závěrem ve své dnešní glose.

Tisková konference poslaneckého klubu ANO společně s delegací záchranářů z celé republiky. Zdroj: MUDr. Jiří Mašek

VIDEO: z tiskové konference poslaneckého klubu ANO společně s delegací záchranářů. <<

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. Magazín UdálostiExtra.cz, je soukromý projekt zcela bez dotací, jakékoliv státní podpory či politické příslušnosti.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání