DomůPolitikaDalší výlev Stehlíkové: Účelem lži o „rozhovorech“ Vondráčka se Zemanem je zabránit...

Další výlev Stehlíkové: Účelem lži o „rozhovorech“ Vondráčka se Zemanem je zabránit odvolání

Bývalá ministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková je přesvědčena, že ani Babiš ani Vondráček na žádné návštěvě u prezidenta vůbec nebyli.

Poté, co předseda Sněmovny Radek Vondráček neoprávněně navštívil prezidenta Miloše Zemana v nemocnici, ošetřujícím lékařům došla trpělivost kvůli stále častěji probíhajícím schůzkám v prezidentském pokoji, a proto policie značně omezila možnosti přímého kontaktu s hlavou státu. Řada politiků však vysvětluje tento vývoj zcela jinými důvody.

Bývalá ministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková je například zcela přesvědčena, že ani Babiš ani Vondráček na žádné návštěvě u prezidenta vůbec nebyli. Jedná se podle ní spíše o záměrně vypouštěnou lež do veřejného prostranství, která by měla zabránit opodstatněnému odvolání prezidenta kvůli jeho zdravotnímu stavu.

„Účelem lži o údajných „rozhovorech“ Babiše a pak Vondráčka se Zemanem je snaha zakrýt fakt, že prezident není schopen komunikace a oddálit aktivaci čl. 66. Ústavy. S Babišem Zeman nemluvil, protože byl v kómatu, s Vondráčkem nemohl mluvit kvůli demenci,“ uvedla své vysvětlení situace Stehlíková.

To, že policie vyhověla požadavku Ústřední vojenské nemocnice v Praze a zamezila možnosti snadného přístupu k prezidentovi, vnímá jako výsledek nepravomocného jednání ze strany prezidentské kanceláře také politik TOP 09 Marek Ženíšek.

„Policie chrání prezidenta před jeho vlastními lidmi, a dokonce bude prověřovat, jestli někdo zfalšoval Zemanův podpis. Volbami minulý týden to rozhodně neskončilo, naopak, teprve to začalo. Česko patří na Západ, ne na Východ,“ vybízí Ženíšek k boji proti nespravedlnosti.

K celé situaci se vyslovil také i generál Petr Pavel, bývalý náčelník generálního štábu české armády.

„Profesor Zavoral a ÚVN jsou v mimořádně nezáviděníhodné pozici mezi mlýnskými kameny politiků, médií i bezskrupulózních spolupracovníků prezidenta. Nepochybuji, že se mu v ÚVN dostává prvotřídní péče. Není fér dělat z lékařů a zdravotníků prostředníky toho nechutného divadla,“ tvrdí generál Pavel.

Novinář z Respektu Marek Švehla se ale na rozdíl od Stehlíkové domnívá, že si Kancelář prezidenta ČR zvolila současnou taktiku pro poněkud jiný účel než pouhé zakrytí faktu pracovní neschopnosti Zemana.

„Proč Mynář zachází se Zemanem jako s onucí, ignoruje Senát a ANO u toho asistuje? Možná ví, že je konec. Tak přimějí parlament spustit článek 66 a Babiš pak bude v kampani nahánět Zemanovy voliče slovy „my ho viděli, byl ok, ale oni nepočkali a nemocného prezidenta vám odvolali“,“ předpověděl vývoj událostí Švehla.

Reakce Babiše

„Připomeňme, že prezidenta bez vědomí ošetřujícího lékaře, ředitele nemocnice Miroslava Zavorala, navštívil předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (za ANO). Toho přivedl k Zemanovi hradní kancléř Vratislav Mynář. Vondráček po setkání s prezidentem novinářům řekl, že Zeman je schopen vykonávat úřad hlavy státu a že podepsal rozhodnutí o svolání nové Sněmovny na 8. listopadu 2021. Setkání podle Vondráčka fotil ředitel Odboru protokolu Kanceláře prezidenta Vladimír Kruliš,“ doplnila zahraniční redakce portálu sputniknews.com, která o tom informovala.

Premiér Andrej Babiš celou situaci v komentáři pro iDNES.cz odsoudil.

„Nevnímám to vůbec dobře. Je to velká chyba kolegy Vondráčka, který mě o návštěvě neinformoval,“ uvedl.

NEJNOVĚJŠÍ ZPRÁVY

Smutný pondělní rekord jihomoravských krajských záchranářů

V posledních týdnech zažívají záchranáři obrovský nápor. Zvyšují se počty tísňových volání, realizovaných výjezdů a covidových pacientů.

Za úterý přibylo v Česku 21 973 nově nakažených covidem-19

V úterý testy odhalily 21 973 nově nakažených v republice. Minulé úterý jich bylo 25 891.

Dva premiéři a nefunkční prezident, veřejnost je pobouřena

Velkou vlnu kritiky vzbudilo jednání prezidenta Zemana, který se ne příliš důstojně aktuálně schází s novými kandidáty na ministry.

Liberecká krajská záchranka má akreditaci svědčící o kvalitě služeb

Liberecká krajská záchranka získala osvědčení v oblasti kvality a především bezpečí poskytované zdravotnické i lékařské péče.

Babiš a Fiala chtějí během týdne naočkovat milion lidí posilující dávkou

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) a designovaný předseda vlády Petr Fiala (ODS) podpořili projekt Naočkujme milion lidí posilující dávkou.

Babiš s Fialou podpořili protiepidemický projekt

Iniciativa Lékaři pomáhají Česku dnes prezentovala projekt Naočkujeme milion lidí posilující dávkou za týden a pomozme našim zdravotníkům.

Jednou z nejčastějších plastických operací v Česku je úprava víček

Trend estetických zákroků je na vzestupu. Za plastické operace Češi ročně utratí okolo dvou miliard korun.

Praktičtí lékaři „jedou na hraně“

Fungují na plné obrátky a začínají se přehřívat. I tak by šlo popsat současný stav v ordinacích praktických lékařů v České republice.

V Česku za pondělí přibylo 17 599 nakažených koronavirem

Epidemie sílí. Laboratoře v Česku za pondělí zveřejnily počty nově nakažených covidem-19, bylo jich 17,5 tisíce lidí.

U vybraných profesí bude povinné očkování, oznámil to ministr Hamáček

Na dnešním jednání Ústředního krizového štábu byl odsouhlasen seznam profesí, u kterých bude povinné očkování.