Bude Babiš kandidovat na prezidenta? Hnutí ANO oznámí svého kandidáta na konci října

Publikuje: Nikola Macáková — 23. 10. 2022
Úvodní stránka » Politika » Bude Babiš kandidovat na prezidenta? Hnutí ANO oznámí svého kandidáta na konci října

Hnutí ANO, které je snad poslední politickou stranou v Česku dosud nezveřejnilo svého kandidáta či kandidátku na post hlavy státu.

Opoziční hnutí ANO mělo svého kandidáta zveřejnit 26. října na tiskové konferenci, což se s ohledem na aktuální zdravotní stav předsedy hnutí Andreje Babiše odložilo až na 31. října. Předseda hnutí ANO Andrej Babiš aktuálně onemocněl onemocněním covid-19, což potvrdil jeho mluvčí Vladimír Vořechovský.

Zda se o post prezidenta republiky bude ucházet sám expremiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš není doposud jasné. Oficiálně to Andrej Babiš nikdy nepotvrdil ani nevyvrátil.

Babiš o tom, že má covid, informoval ve čtvrtek na Instagramu. „Popravdě se teď necítím moc dobře, ráno jsem měl horečku a bolí mě hlava,“ uvedl tehdy s tím, že izolaci mu lékař nařídil právě do středy, kdy mělo ANO oznámit uchazeče o post prezidenta.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Andrej Babiš (@andrejbabis)

Sám Babiš dosud neoznámil, zda bude právě on kandidátem, nebo nikoli. Přihlášku musejí kandidáti podat nejpozději počátkem listopadu.

Spekulace medií

Některá média již v minulosti hovořila o tom, že by mohl za hnutí ANO kandidovat velvyslanec v Izraeli a bývalý ministr zahraničí, obrany či kultury (funkcí měl více…) Martin Stropnický. Babiš i Schillerová ale informace označili za spekulace.

Související témata
Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. Magazín UdálostiExtra.cz, je soukromý projekt zcela bez dotací, jakékoliv státní podpory či politické příslušnosti.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání