10 C
Czech Republic
28. května 2022
DomůPolitikaAndrej Babiš na vlně kritiky vlády útočí na privatizaci, díky které se...

Andrej Babiš na vlně kritiky vlády útočí na privatizaci, díky které se stal miliardářem

Babiš ve svém pořadu „Čau lidi“ opět kritizuje vládu Petra Fialy a její kroky. Věnuje se především privatizaci a energetické bezpečnosti..

Obviňuje ODS z privatizace a tím se snaží vylhat ze své zodpovědnosti vůči naší zemi, kterou měl v době své vlády. Uvedl v úvodu své dnešní glosy místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Skopeček. Dané téma okomentoval také poslanec za ODS Jiří Havránek.

„Andrej Babiš útočí na privatizaci po roce 1989. Zřejmě zapomněl, že privatizace byla nezbytná a nutná kvůli téměř 100% zestátněné ekonomice před rokem 1989, kterou komunisté jako Andrej Babiš řídili po stranické a ideologické lince, což vedlo k hlubokému zaostávání. Zřejmě se nomeklaturnímu kádrovi, kterým Andrej Babiš před sametovou revolucí byl, stýská po práci vyvoleného komunisty v zahraničním obchodu. Je nicméně obzvlášť odpudivé, že na privatizaci útočí zrovna Andrej Babiš, který se sám privatizace účastnil, a stal se díky ní miliardářem. Ani to mu však nestačilo a založil si hnutí ANO, šel do vlády a dál dojil stát prostřednictvím státních zakázek a přihraných dotací do své firmy,“ říká místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Skopeček.

Andrej Babiš VS Čapí hnízdo. Zdroj: Reflex.cz / facebook.com

„Andrej Babiš se snaží vylhat také z toho, že selhal v oblasti energetické bezpečnosti. Přitom je do očí bijící, že nebyl schopen jmenovat ani plnohodnotného ministra průmyslu a obchodu, který by se energetice věnoval na plný úvazek. Místo toho nechal Karla Havlíčka běhat mezi dvěma ministerstvy, s energetikou se nestalo nic pozitivního a ani po lepších silnicích se nejezdí. Energetice se nevěnovali, nepohnuli s výstavbou nových bloků jaderných elektráren a na plynu z Ruska jsme se stali více závislí. Jediné, co Babiš v energetice řešil, byla povinnost přimíchávat biopaliva,“ dodává poslanec ODS Jiří Havránek.

Česká republika byla soběstačným státem do doby než…

Dobré by bylo zmínit také fakt, že za porevolučními privatizacemi v 90 letech v České republice stál také bývaly prezident republiky Václav Klaus a další „mocní,“ kteří tímto privatizováním prakticky všeho, co šlo dopustili totální devastaci České republiky. 

Česká republika byla soběstačným státem do doby, než její totální devastaci dopustili lidé, jako právě zmiňovaný exprezident Klaus a další, kteří stáli v 90 letech u zrodu slavné privatizace. Velké fabriky, které státu generovali zisky tak přišly do rukou „vlivných,“ kteří obdobně, jako dnes zmiňovaný Babiš (kteří měli dobré kontakty a vazby na ty, kteří byli zrovna v té době u koryta) na tom vydělali milióny korun a stát utřel „hubu“. 

Díky tomu dnes musíme v supermarketech nakupovat zahraniční předražené potraviny II. jakosti nebo platit nehorázné peníze za benzin, energie a podobně. 

Vítejte v darmožroutově…

Vůbec nejhorší na tom celém je fakt, že „mocipánům“ ve vládě, je úplně jedno, co bude s lidmi v republice. Někteří, jako např. šéfka Poslanecké sněmovny Adamová Pekarová káže vodu, ale pije víno. Co její výrok to perla – doslova, a vše ve stylu; „to my nic, to Babiš…“ Nejhorší na tom celém je fakt, že této mladé paní je úplně u pr…le, co si o ní a vládě ve které aktuálně působí lidé myslí.

Bohužel lidé, kteří jsou ve vládě zapomněli na skutečnost, že oni jsou zde pro lidi, nikoliv lidé pro ně! 

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY

AKTUÁLNĚ