Meteorologové vydali tři výstrahy! Česko potrápí vítr, povodně a nový sníh

Publikuje: Jana Malá — 01. 02. 2021
Úvodní stránka » Počasí » Meteorologové vydali tři výstrahy! Česko potrápí vítr, povodně a nový sníh

Do Česka se podle meteorologů o víkendu přižene velmi silný vítr, který by mohl lámat stromy, hrozí i menší škody na budovách. Na horách by mohl dosahovat rychlosti až 110 kilometrů v hodině. Současně byla meteorology vydána výstraha před novou sněhovou pokrývkou a byla vyhlášena povodňová bdělost.

Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu před silným větrem začíná platit v sobotu o půlnoci v částech Jihomoravského kraje (Břeclav, Bučovice, Hodonín, Kyjov, Veselí nad Moravou, Vyškov), v celém Zlínském kraji, v částech Pardubického kraje (Králíky, Lanškroun, Ústí nad Orlicí, Žamberk), Olomouckého kraje (Hranice, Jeseník, Konice, Lipník nad Bečvou, Olomouc, Prostějov, Přerov, Šternberk, Šumperk) a v celém Moravskoslezském kraji. S výjimkou Jihomoravského a Zlínského kraje, kde skončí výstraha dříve, je varování platné až do sobotních 15 hodin.

Současně meteorologové vydali výstrahu před novou sněhovou pokrývkou. Připadnout by mělo okolo 7 až 10 centimetrů během 12 hodin, v Krušných horách by to mohlo být až 15 centimetrů nového sněhu.

Výstraha začíná platit také o půlnoci v noci na sobotu v částech Středočeského kraje (Beroun, Hořovice, Příbram, Rakovník), Plzeňského kraje (Domažlice, Horšovský Týn, Klatovy, Kralovice, Nýřany, Plzeň, Přeštice, Rokycany, Stod, Stříbro, Tachov), v částech Ústeckého kraje (Děčín, Chomutov, Kadaň, Litvínov, Podbořany, Rumburk, Teplice, Ústí nad Labem, Varnsdorf) a v celém Karlovarském kraji. Varování platí do sobotních 15 hodin.

Související témata
Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. Magazín UdálostiExtra.cz, je soukromý projekt zcela bez dotací, jakékoliv státní podpory či politické příslušnosti.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání