Jaké počasí nás čeká o víkendu 11. – 13. srpna?

VIDEO
Publikuje: Nikola Macáková — 11. 08. 2023
Zdroj: ČHMÚ
Úvodní stránka » Počasí » Jaké počasí nás čeká o víkendu 11. – 13. srpna?

Od jihozápadu až jihu bude do střední Evropy zasahovat výběžek vyššího tlaku vzduchu, kolem kterého k nám začne proudit teplý vzduch od jihozápadu.

Víkendovou předpověď počasí přinesl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) s tím, že počasí zejména v Čechách bude ovlivňovat zvlněné frontální rozhraní nad střední Evropou. Před ním k nám bude proudit teplý vzduch od jihozápadu.

Předpověď na pátek:

Jasno až polojasno, ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C, v údolích až 5 °C. Nejvyšší denní teploty 22 až 26 °C, v severozápadní polovině Čech místy až 28 °C, v 1000 m na horách kolem 16 °C, na Šumavě a v Krušných horách kolem 19 °C. Slabý proměnlivý, přes den západní až severozápadní vítr do 4 m/s.

Předpověď na sobotu:

Polojasno až skoro jasno. Odpoledne a večer na západě Čech až oblačno a ojediněle přeháňky nebo i bouřky. Nejnižší noční teploty 13 až 9 °C. Nejvyšší denní teploty 26 až 30 °C. Slabý proměnlivý nebo jihovýchodní vítr do 4 m/s.

DŘÍVE JSME PSALI:

Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 9. – 16. srpna

Nikola Macáková — 08. 08. 2023
Ve středu přejde přes ČR od západu studená fronta. Za ní se do střední Evropy začne od západu zvolna rozšiřovat oblast ...

Předpověď na neděli:

Jasno až polojasno, zejména v Čechách přechodně až oblačno a místy přeháňky nebo bouřky. „Nejnižší noční teploty 17 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 27 až 31 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s, v bouřkách přechodně zesílí,“ doplnil ČHMÚ.

Použité zdroje: Zdroj: ČHMÚ, KOMO-PRAHA / Šopko
-red.)

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu