Smíšená bojová umění (MMA), kdo je přivedl do České republiky

Publikuje: Nikola Macáková — 17. 05. 2023
Zdroj: (redakční text)
Úvodní stránka » Magazíny » Smíšená bojová umění (MMA), kdo je přivedl do České republiky

Smíšená bojová umění (MMA) jsou populární sportem nejen v Česku, ale i ve světě. V ČR bylo MMA poprvé představeno po revoluci v roce 1989.

Jeho popularita a rozvoj v České republice byly převážně ovlivněny trenérem Petrem „Khuru“ Macháčkem, který je nejúspěšnějším českým trenérem bojových sportů. „Petr Macháček nejprve trénoval box a karate a později se přesunul k volnému stylu zápasení. S příchodem MMA se zaměřil na tento sport a pomohl ho výrazně popularizovat v České republice,“ uvádí [PODCAST] s podtitulem „Petr „Khru“ Macháček: Legendární coach thajského boxu a MMA, trenér trenérů, univerzální voják“ na webu kb5.cz.

Legenda a trenér bojových sportů Petr Khru Macháček. Zdroj: Facebook.com / archiv, Petr Khru Macháček

MMA obecně zahrnuje tři úrovně boje, a to boj v postoji, zápas a boj na zemi. V dnešní době jsou bojovníci připravováni ve všech třech úrovních, aby byli schopni úspěšně zvládat boj s jakýmkoli soupeřem. Kromě Petra Macháčka bylo v České republice mnoho dalších trenérů a bojovníků, kteří pomohli popularizovat sport MMA.

Mezi nejznámější české zápasníky patří například Karlos Vémola, Jiří Procházka, nebo Jan Blachowicz. Tyto osobnosti a nejen oni se zasloužily o to, že se MMA stalo velmi populárním sportem nejen v České republice, ale i ve světě.

V kategorii čeští MMA bojovníci se nachází několik známých a zvučných jmen mezi ně patří například; David Dvořák či  Filip Grznár. Patrik „Inspektor“ Kincl je také jedním z nejlepších českých MMA bojovníků, působící ve velterové a střední váze, a zároveň je trenér a tvůrce podcastů a různých videí s tématikou MMA. Dalším významným českým bojovníkem je Jiří „Denisa“ Procházka (Mistr kombinovaných bojových umění), který dokázal ovládnout náročný duel v Japonsku na turnaji Rizin FF a zvítězil knockoutem už v prvním kole!

Bc. Jiří Procházka alias Jiří „Denisa“ Procházka. Zdroj: JP#BJP r. 2020 / CC0

Závěrem by bylo dobré zmínit skutečnost, že Petr „Khru“ Macháček z pražského Hanuman gymu dodnes navštěvuje různé sportovní kluby po republice, kde mladým začínajícím sportovcům – juniorům v tomto smíšeném bojovém sportu nabízí a představuje různé semináře na různá témata. Naše redakce byla přítomna například v květnu roku 2022, kdy Petr Macháček vedl seminář pro mladé bojovníky v dubském Leonidas gymu na téma „boj z blízka.“ Celý jeho seminář se těšil velkého zájmu.

Použité zdroje: cs.wikipedia.org, seznamzpravy.cz, fightlive.cz, kb5.cz.
(redakční text) *

Související témata
Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu