Procestoval téměř celý svět a založil si svůj vlastní stát

Publikuje: Nikola Macáková — 19. 06. 2023
Zdroj: (redakční text)
Úvodní stránka » Magazíny » Procestoval téměř celý svět a založil si svůj vlastní stát

Randy Williams, DJ na rádiových stanicích Magic 92.5 a Z90 v San Diegu, navštívil všechny země uznávané OSN kromě jedné, ale to mu nestačilo.

Tématu se dnes věnoval náš magazín a také zahraniční portál Business Insider s tím, že v kalifornské poušti si Randy Williams založil vlastní mikronárod s názvem Slowjamastan nebo také nazýváno jako Slowjamastanská republika. Má své vlastní zákony, správu, vlajku, hymnu, měnu, a hlavně registrované občany, nad kterými vládne jako diktátorský sultán.

Vítejte ve Slowjamastanu…

Vlajku Slowjamastanu navrhl chilský umělec Alexander Antonio Perez Mata, který je světově proslulý svou prací na oceněných projektech, včetně grafiky menu pro uruguayskou verzi Applebee’s a dlouhotrvajícího chilského komiksu „Pepe El Bromisa“ (a Chilský útok na Dennise The Menace). Sultán Randy Williams řekl: „Pročesali jsme každý kout země, abychom našli umělce, který je hodný vytvořit vlajku pro náš velký národ. V mé mysli nebylo pochyb o tom, kdo se pro tuto práci hodí. Když nám tato osoba nereagovala na naše hovory a e-maily,“ oslovili jsme Alexandra. Nezklamal. Zdroj: Slowjamastan / CC0

Před dvěma lety se Williams stal samozvaným sultánem Slowjamastanu poté, co navštívil všech 193 zemí, které jsou celosvětově uznávané OSN kromě Turkmenistánu, kam se ovšem brzy údajně chystá. To byl jeho hlavní důvod pro založení vlastního mikronárodu. Našel inspiraci v Nevadě, když navštívil jiný mikronárod nazývaný Molossia, který se od Spojených států oddělil již v roce 1998. V říjnu 2021 si Williams koupil pozemek v Kalifornii a o tři měsíce později vyhlásil nezávislost Slowjamastanu na Spojených státech. Učinil tak ve své kanceláři v hlavním městě Dublândia.

Sám sebe jmenoval sultánem republiky rozkládající se na ploše čtyři a půl hektaru na okraji pouště asi dvě a půl hodiny cesty od San Diega. Tam ale tráví většinu času kvůli práci a Slowjamastan navštěvuje jen příležitostně.

Ve rozhovoru pro Business Insider “sultán” prozradil, že Slowjamastan má 500 registrovaných občanů. Dalších 4 500 bylo podmíněně schváleno nebo čekají ve frontě na udělení občanství.

Národ nezískal suverenitu. Stát si zakládá na svobodě a respektu, ale má své vlastní zákony. “Věříme ve svobodu pro všechny občany Slowjamastanu. Chcete lívance k večeři? Udělejte si je,” píše se na oficiálním webu.

Místní legislativa ovšem zakazuje nošení Crocsů. “Trest za porušení: Násilně ti odstraníme Crocsy a zbijeme tě s nimi po hlavě,” praví zákon republiky, která aktuálně neplánuje žádné volby, a je založena výhradně na “diktatuře”.

Kancelář Sultána na poušti. Zdroj: Slowjamastan / GNU Free Documentation License (CC0)

Občas se tam konají zvláštní hlasování o národním ovoci, sportu, a dokonce i o národním zvířeti. A proč právě diktátorský sultán? Williams přiznal televizi CNN inspiraci právě ze svých cest.

Navštívil nejkurióznější destinace světa a na vlastní oči spatřil bizarní kulty osobností a rozpory na těchto místech, například v Severní Koreji. Slowjamastan má také své vlastní časové pásmo Slowjamastan Standard Time (SST). Dále má vlastní vlajku, hymnu, měnu a úřady. Slouží tam například hlavní agent pohraniční stráže, ředitel záchranné služby, velitel bezpečnostních sil a ředitel správy půdy a majetku. Stát nabízí téměř stovku pracovních příležitostí ve vládě.

Williams přiznal, že má pro svůj mikronárod velké plány, současně však čelí řadě obtíží. Nedokázal například prostřednictvím e-mailu a sociálních médií přimět amerického prezidenta Joea Bidena uznat odtržení státu od USA.

Kromě toho je Slowjamastan kvůli svému umístění v poušti bez tekoucí vody a sám Williams označil pozemek za “vyprahlou rokli”. “Není tu voda, a tak každou druhou středu vynášíme zavlažovač,” popsal situaci na místě.


Co se bude dít dále s tímto samo zvoleným „sultánským“ rádoby státem ví jen jeho zakladatel. Nechme se tedy překvapit s čím „sultán“ příjde v následujících dnech či měsících.

Použité zdroje: Business Insider, internet
(redakční text) *

Související témata
Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu