DomůMagazínyOperativec I. Pravidlo tří zdrojů, aneb kniha, která vás zavede tam, kam...

Operativec I. Pravidlo tří zdrojů, aneb kniha, která vás zavede tam, kam se nikdy osobně nepodíváte!!!

Hvězda muzikálů křtila knihu, která vás zavede tam, kam se nikdy nedostanete. Kmotrou je muzikálová hvězda Nikola Ďuricová.

Veškeré zločiny, které se dějí, připomínají ledovec v tom smyslu, že tu větší část nikdy neuvidíte. Už jen proto, že ponořit se pod hladinu samo o sobě nic neřeší. A čím větší špinavost hledáte, tím víc ji gauneři budou chtít utajit. O tom vypráví unikátní nová kniha s názvem Operativec I. Pravidlo tří zdrojů autora Eduarda Kreinera.

Sám řadu let působil jako policista – operativec. Dnes se živí jako bezpečnostní expert a část roku také doprovází dobrodruhy při cestách za podmanivou přírodou Zakarpatské Ukrajiny.

„Za téměř 25 let jsem prošel řadou bezpečnostních složek od policie až po zpravodajské služby a po celou dobu jsem dobře věděl, že až jednou odevzdám svůj poslední úřední zápis, budu se věnovat docela jinému psaní,“ prozradil Eduard Kreiner.

Jeho román Operativec I. Pravidlo tří zdrojů je úvodním dílem z připravované trilogie a je rovněž autorovou první vydanou knihou.

„Můžete se snažit, můžete mít i štěstí, ale najít ty správné informace nestačí. Když nesvedete přesvědčit ostatní, že případ, kterému jste na stopě, není jen bájením informátorů, byla vaše práce zbytečná,“ říká o své profesi i příběhu z románu autor.

Kmotrou knihy se stala muzikálová hvězda, zpěvačka a herečka NIKOLA ĎURICOVÁ. Ta si křest náležitě užívala.

Premiéra je vždycky trochu stres, ale tady na tu jsem se moc těšila. Je to totiž poprvé, co něco takového křtím. A těším se, až si udělám velký hrnek čaje, zalezu si do peřin a začtu se do napínavého příběhu,“ podotkla hvězda například muzikálu Františka Janečka Čarodějka, nebo nově uvedené hudební komedie Láska nebeská či muzikálu Rebelové.

Kniha Operativec I. Pravidlo tří zdrojů má také charitativní podtext. Část výtěžku z jejího prodeje půjde Nadačního fondu Regi BASE I, který pomahá hasičům, záchranářům, policistům či novodobým válečným veteránům, kteří utrpěli úraz či vážnou nemoc. 

SYNOPSE PŘÍBĚHU OPERATIVEC I. Pravidlo tří zdrojů

Místním Kurdům nemá David Prokop moc důvodů věřit, ale vypadá to, že by si díky nim mohl došlápnout na nebezpečného fundamentalistu. S lákavým případem v sobě probouzí pozapomenutou životní energii, která mu pomáhá bojovat se starými démony. David se brzy stává jen malým článkem v nepřehledné hře, kde vyhrát chce každý, ale hrát čestně jen málokdo.

UKÁZKA Z KNIHY:

Osm členů zásahového týmu leželo přimáčknutých na travnatý povrch odvodňovacího příkopu. Pokud možno nenápadně vystrkovali hlavy přes stébla usychající trávy a pozorovali potemnělá okna malého řadového domku asi sto metrů před nimi. David s nimi byl na zákroku poprvé, teprve nedávno přišel z jiné expozitury, kde zastupoval funkci osoby zodpovědné za výcvik. Takhle zkušenost se mu teď hodila, díky ní jej přijali do týmu hned po počátečních testech. Tahle parta měla na starosti zadržení nebezpečných pachatelů v případě, kdy nebylo možné použít speciální zásahovou jednotku. Tak teď společně leželi ve vlhké trávě a cítili, jak se jim vlhkost ze studené země začíná vsakovat do kombinézy. David v duchu zaklel. Měla to být rychlá akce v duchu „udeř a zajmi,“ a zatím už se tady déle než hodinu válí na mokré zemi. Pootočil hlavou a podíval se na velitele akce, který ležel napravo od něj. Zdálo se, že má právě nějakou relaci, protože, si pravou rukou přimáčkl příposlech vysílačky, který měl nasazený v uchu. Velitel chvíli poslouchal, pak sáhl na spínač přístroje a tiše pronesl: „Rozumím.“ Kromě Davida k němu stočilo své pohledy i šest zbylých černých zakuklených hlav. Ten pohyb velitel zaznamenal, ale lehce zavrtěl hlavou. Ještě ne, musíme čekat, sdělil tím gestem.

NEJNOVĚJŠÍ ZPRÁVY

Smutný pondělní rekord jihomoravských krajských záchranářů

V posledních týdnech zažívají záchranáři obrovský nápor. Zvyšují se počty tísňových volání, realizovaných výjezdů a covidových pacientů.

Za úterý přibylo v Česku 21 973 nově nakažených covidem-19

V úterý testy odhalily 21 973 nově nakažených v republice. Minulé úterý jich bylo 25 891.

Dva premiéři a nefunkční prezident, veřejnost je pobouřena

Velkou vlnu kritiky vzbudilo jednání prezidenta Zemana, který se ne příliš důstojně aktuálně schází s novými kandidáty na ministry.

Liberecká krajská záchranka má akreditaci svědčící o kvalitě služeb

Liberecká krajská záchranka získala osvědčení v oblasti kvality a především bezpečí poskytované zdravotnické i lékařské péče.

Babiš a Fiala chtějí během týdne naočkovat milion lidí posilující dávkou

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) a designovaný předseda vlády Petr Fiala (ODS) podpořili projekt Naočkujme milion lidí posilující dávkou.

Babiš s Fialou podpořili protiepidemický projekt

Iniciativa Lékaři pomáhají Česku dnes prezentovala projekt Naočkujeme milion lidí posilující dávkou za týden a pomozme našim zdravotníkům.

Jednou z nejčastějších plastických operací v Česku je úprava víček

Trend estetických zákroků je na vzestupu. Za plastické operace Češi ročně utratí okolo dvou miliard korun.

Praktičtí lékaři „jedou na hraně“

Fungují na plné obrátky a začínají se přehřívat. I tak by šlo popsat současný stav v ordinacích praktických lékařů v České republice.

V Česku za pondělí přibylo 17 599 nakažených koronavirem

Epidemie sílí. Laboratoře v Česku za pondělí zveřejnily počty nově nakažených covidem-19, bylo jich 17,5 tisíce lidí.

U vybraných profesí bude povinné očkování, oznámil to ministr Hamáček

Na dnešním jednání Ústředního krizového štábu byl odsouhlasen seznam profesí, u kterých bude povinné očkování.