DomůMagazínyOční klinika: důvěra a stabilita je pro pacienty ještě důležitější než kdy...

Oční klinika: důvěra a stabilita je pro pacienty ještě důležitější než kdy dříve

Unikátní výzkum, který sleduje důvěru českých spotřebitelů v jednotlivé značky, zveřejnil výsledky za rok 2021.

V sedmém ročníku ankety Nejdůvěryhodnější značka hlasovaly čtyři tisíce respondentů. Mezi oceněnými se už počtvrté za sebou umístila síť očních klinik Gemini.

O přízeň českých spotřebitelů letos bojovalo přibližně 700 značek. Čeští spotřebitelé hodnotili značky z nejrůznějších oblastí v celkem osmdesáti kategoriích. V každé kategorii může být nejdůvěryhodnější pouze jedna značka, což zaručuje, že oceněné značky jsou skutečně silné a důvěryhodné. V kategorii očních klinik si prestižní ocenění odnesla už počtvrté oční klinika Gemini. „Velmi mne těší, že i v letošním ročníku ankety v kategorii očních klinik naše zařízení opět zvítězilo. Je to důkaz vysoké odbornosti našich lékařů a sester, jejich přátelského a profesionálního přístupu k pacientům. Je naším cílem i v příštím roce důvěru veřejnosti a pacientů nezklamat a potvrdit, že patříme k nejlepším očním klinikám v Česku,“ řekl Pavel Stodůlka, přednosta sítě očních klinik Gemini.

Soukromá oční klinika Gemini rozvíjí dlouholetou tradici zlínské oční chirurgie. První z poboček byla otevřena ve Zlíně v roce 2003 jako jedna z prvních soukromých očních klinik v Česku. Vedle operací dioptrických vad a operací šedého zákalu se na klinikách provádějí i estetické zákroky, jako například plastika očních víček. Klinika každoročně pořádá v Praze a ve Zlíně oční festivaly, které patří ze strany odborné veřejnosti k nejnavštěvovanějším. Důvěru v oční kliniku Gemini podporují i silné lidské příběhy.

Zbavit se dá i 22 dioptrií

Na deseti pobočkách oční kliniky jsou ročně operovány tisíce pacientů. Část tvoří pacienti, kteří přicestují ze zahraničí. Ze Slovenska dorazila na zlínskou oční kliniku také pacientka Alena. Ta se od mala potýkala se silnou oční vadou. Život jí komplikovalo 22 dioptrií. Bepečným, ambulantním zákrokem – výměnou nitroočních čoček – se podařilo pacientce odstranit nejen vysokou krátkozrakost, ale i počínající šedý zákal v jednom bezbolestném zákroku.

Znovu uviděl po 41 letech

V pěti letech zažil vážnou nehodu, která mu poškodila zrak. Na jiných zdravotnických zařízeních poté prodělal celou řadu operací, bohužel neúspěšně. Pan Martin se ale nevzdal a rozhodl se vyhledat pomoc očního chirurga Pavla Stodůlky. Ten mu na zlínské oční klinice Gemini implantoval umělou rohovku bostonského typu. Složitá operace mu vrátila zrak na levé oko, na které neviděl dlouhých 41 let.

NEJNOVĚJŠÍ ZPRÁVY

Sopranistka Lenka Graf se spojila s Jaroslavem Svěceným v modlitbě Ave Maria

Ave Maria je oblíbeným textem hudebníků všech epoch. Nyní se dočkala další verze v podání sopranistky Lenky Graf a houslisty J. Svěceného.

Nebojte se mluvit s lékařem, nabádá pacientská organizace revmatiky

Roky trpěli zbytečně, protože se báli lékaře požádat o změnu léčby – i takto zní příběhy pacientů s revmatoidní artritidou.

Smutný pondělní rekord jihomoravských krajských záchranářů

V posledních týdnech zažívají záchranáři obrovský nápor. Zvyšují se počty tísňových volání, realizovaných výjezdů a covidových pacientů.

Za úterý přibylo v Česku 21 973 nově nakažených covidem-19

V úterý testy odhalily 21 973 nově nakažených v republice. Minulé úterý jich bylo 25 891.

Dva premiéři a nefunkční prezident, veřejnost je pobouřena

Velkou vlnu kritiky vzbudilo jednání prezidenta Zemana, který se ne příliš důstojně aktuálně schází s novými kandidáty na ministry.

Liberecká krajská záchranka má akreditaci svědčící o kvalitě služeb

Liberecká krajská záchranka získala osvědčení v oblasti kvality a především bezpečí poskytované zdravotnické i lékařské péče.

Babiš a Fiala chtějí během týdne naočkovat milion lidí posilující dávkou

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) a designovaný předseda vlády Petr Fiala (ODS) podpořili projekt Naočkujme milion lidí posilující dávkou.

Babiš s Fialou podpořili protiepidemický projekt

Iniciativa Lékaři pomáhají Česku dnes prezentovala projekt Naočkujeme milion lidí posilující dávkou za týden a pomozme našim zdravotníkům.

Jednou z nejčastějších plastických operací v Česku je úprava víček

Trend estetických zákroků je na vzestupu. Za plastické operace Češi ročně utratí okolo dvou miliard korun.

Praktičtí lékaři „jedou na hraně“

Fungují na plné obrátky a začínají se přehřívat. I tak by šlo popsat současný stav v ordinacích praktických lékařů v České republice.