Balaton: perla Maďarska na hladině sladkovodního jezera

Publikuje: David Bárta — 29. 09. 2023
Zdroj: (redakční text)
Úvodní stránka » Magazíny » Balaton: perla Maďarska na hladině sladkovodního jezera

Přestože Maďarsko není přímořskou zemí, má jedno místo, které se může právem nazývat „maďarským mořem“ – Balaton.

Toto rozlehlé sladkovodní jezero, nacházející se v srdci střední Evropy, je oblíbenou destinací pro dovolenou mnoha Evropanů. Pokud hledáte pohodlný únik z každodenního stresu a dobrodružství, které vás přivede do krásné přírody a fascinujících historických měst, je Balaton to pravé místo.

Pohodlné ubytování u břehu jezera

Jedním z hlavních lákadel Balatonu je široká nabídka ubytování, která zahrnuje hotely, penziony, apartmány a kempy. Mnoho z těchto zařízení se nachází přímo u břehu jezera, což vám umožní probudit se s výhledem na nádhernou hladinu vody. Pro milovníky luxusu jsou zde i některé exkluzivní wellness hotely nabízející relaxaci a péči o tělo na nejvyšší úrovni.

Balaton – Maďarsko. Zdroj: poszarobert ze služby PixaBay

Pláže a vodní radovánky

Balaton je známý svými písečnými plážemi a teplou vodou, která v létě dosahuje teplot až 28°C. To činí jezero ideálním místem pro koupání, opalování a vodní sporty. Návštěvníci mohou vyzkoušet windsurfing, kitesurfing, vodní lyžování a mnoho dalšího. Pro rodiny s dětmi jsou zde plyšové pláže s pozvolným vstupem do vody.

Kulturní zážitky a historie

Balaton je obklopen krásnými historickými městy, která nabízejí kulturní zážitky a možnost prozkoumat maďarskou historii a tradice. Mezi nejoblíbenější města patří Keszthely, známé pro svůj zámek Festetics, a Tihany, kde najdete benediktinské opatství a krásný výhled na jezero z kopce. Nezapomeňte ochutnat místní speciality, jako je slavné maďarské víno, guláš a lángos – placku podávanou s různými obloženými náplněmi.

Aktivity pro všechny věkové skupiny

Balaton nabízí mnoho aktivit pro všechny věkové skupiny. Pro milovníky cyklistiky je zde stovky kilometrů cyklostezek, které vás provedou okolo jezera a do okolních vinic. Pro turisty jsou k dispozici pěší stezky s nádhernými výhledy a možností prozkoumat okolní přírodu.

Jak uvádí web ZajimavaEvropa.cz: „Balaton, maďarské moře uprostřed Evropy, je jedinečnou destinací pro ty, kteří touží po pohodlné dovolené spojené s krásnou přírodou, kulturou a zábavou. Bez ohledu na to, zda si přejete relaxovat na pláži, zkoumat historická města nebo se věnovat aktivnímu odpočinku, Balaton vám nabídne vše, co potřebujete pro nezapomenutelnou dovolenou.

Použité zdroje: ZajimavaEvropa.cz, redakční informace a zdroje,
(redakční text).

Související témata
Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu