Bahamská pláž přizpůsobená prasatům: prasečí ráj na Zemi

Publikuje: Nikola Macáková — 05. 07. 2023
Zdroj: (redakční text)
Úvodní stránka » Magazíny » Bahamská pláž přizpůsobená prasatům: prasečí ráj na Zemi

Prasečí pláž je přesně taková, jak se na první pohled jeví. Jedná se o jednu z neobyčejných a fascinujících turistických lokalit na planetě.

Tématu exkluzivní prasečí pláže na Bahamách neboli Pig Beach se věnoval web zajimavaevropa.cz. Nicméně je nutné zmínit, že kolem prasečí pláže a prasečího blahobytu či ráje se objevuje řada kontroverzí a otazníků.

Na Bahamách můžete najít prasečí pláž, kde čuníci žijí volně a zjevně si užívají tento způsob života. Když se poblíž objeví loď, prasátka se skočí do vody a soutěží o to, které z nich přivítá nové návštěvníky jako první. Turisté nabízí mnoho dobrého jídla, hlazení, škrábání a příjemnou společnost. Můžete se s prasátky plavat, hrát si s nimi a prostě si užít spoustu zábavy.

Málokoho neokouzlí tato přítomnost. Nicméně, ne všechno je tak idylické, jak by se na první pohled mohlo zdát. Někteří lidé se nechovají zcela ohleduplně a zdá se, že mnozí zapomínají, že prasata jsou stále zvířata a nechtějí dělat stejné věci jako my, lidé.

Vznik prasečí pláže

Možná se ptáte, jak se vůbec dostala ta prasata na pláž na Bahamách. Zdá se, že na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Nicméně, je jisté, že prasata se na těchto ostrovech přirozeně nevyskytují, takže alespoň několik prasátek sem muselo být přeneseno lidskou rukou.

Existuje teorie, že piráti je sem zanesli, aby měli čerstvé maso na zpáteční cestě, ale nikdy se nevrátili. Jiní tvrdí, že je na ostrov umístil farmář, který je chtěl chovat pro maso.

Nejpravděpodobněji se však stalo, že místní se rozhodli zbavit se některých domácích zvířat poté, co na Bahamy přišly hordy turistů. A tak některá prasata byla přesunuta na ostrov, kde se mohla klidně rozmnožovat. V průběhu 80. a 90. let totiž bohatí turisté zaplavili Bahamy a místní si mysleli, že prasata nejsou právě tou atrakcí, kterou turisté na dovolené hledají. Nicméně, jak se ukazuje dnes, se docela spletli.

Během let se prasata rozmnožila a v roce 2013 doslova obletěla svět na videu jednoho z majitelů okolních hotelů. Video se stalo hitem internetu a tehdy odstartovala popularita Prasečí pláže, která trvá až dodnes. Na pláži se za tu dobu vystřídalo nejen mnoho turistů, ale také slavných osobností, které dokonce s prasátky fotily příspěvky na Instagram a další sociální sítě,“ píše se na webu zajimavaevropa.cz.

Prvním problémem je absencí pravidel a zákonů, které by měly chránit prasata na Prasečí pláži. Pokud by lidé jednali rozumně, nemuselo by být nutné uplatňovat žádná omezení.

Bohužel, tomu tak není. Ochranné organizace, v čele s PETA, tvrdě vystupují proti Prasečí pláži. Turisté totiž neustále přicházejí s dalšími a dalšími nevhodnými způsoby zacházení se zvířaty. Krmí je nevhodnými potravinami, podávají jim alkohol, oblékají je do kostýmů, které jim omezují pohyb, jezdí na jejich zádech a podobně. To v roce 2017 vyústilo v nečekanou smrt sedmi prasat, pravděpodobně zaviněnou samotnými turisty. Místní obyvatelé dokonce začali protestovat proti turistům a sami žádali zavedení regulace, která by situaci řešila.

Po incidentu se dobrovolníci rozhodli umístit na pláž cedule s informacemi pro turisty o správném zacházení se zvířaty. Vláda dokonce navrhla zavedení opatření omezujících počet návštěvníků a nezisková organizace se postarala o zajištění dostatečného zdroje pitné vody pro prasata. Prasatům jsou také poskytovány doplňky stravy a vitamíny. Nicméně, zatím není jisté, zda dojde k nějakým zásadnějším změnám. I když jsou cedule hezké, většina návštěvníků je stejně nebere v potaz.

A co je důležité, místní budou chránit prasata jen do té míry, která jim přináší zisk. Pokud by přílišné omezení návštěvnosti odrazovalo turisty, není vyloučeno, že se jejich postoj znovu změní. Místní totiž žijí z turismu a jsou ochotni udělat téměř cokoli, pokud to zvýší jejich zisk.

Jak se dostat na Pig Beach?

„Tato světoznámá a velmi roztomilá prasátka na Exumě žijí na Big Major Cay, známém také jako Pig Beach, ostrově zcela neobydleném lidmi, který se nachází asi 132 km jihovýchodně od Nassau, hlavního města Baham, a 80 km severozápadně od George Townu, hlavního města Exum. Exumy jsou souborem 365 ostrovů na Bahamách, které jsou známé svou neobyčejnou krásou a odlehlostí. Prasečí ostrov je jedním z nejrušnějších ostrovů v oblasti díky hvězdné síle svých slavných obyvatel (Exumských prasat),“ uvádí web svetcestovatele.cz.

Pig Beach a její vepříci na pláži. Zdroj: cdorobek / CC BY-SA 4.0

Na Bahamský ostrov Pig Island se můžete dostat motorovým člunem, trajektem nebo letadlem. Pokud cestujete z Nassau, můžete letět přímo na Staniel Cay, což je jen 30 minut jízdy, nebo na ostrov Exuma a objednat si výlet odtud. Další možností je objednat si zájezd na plavání s prasaty z Nassau. Na Pig Beach můžete cestovat také z Miami a Fort Lauderdale.

Osobně doporučujeme udělat si velký výlet a spojit cestu za prasátky s dovolenou na Miami Beach, kde si můžete užít nejen slunce, ale také drinky, skvělé večírky a kasina (skutečná kasina a nejen česká online kasina, na která jste zvyklí). Z Miami se můžete do Nassau dostat například výletní lodí,“ upřesňuje web.

„Nejbližší letiště k Prasečímu ostrovu se nachází na Staniel Cay a jedinou leteckou společností, která vás na Bahamách dopraví přímo k plavajícím prasatům, je Flamingo Air. Společnost Flamingo Air létá z Nassau na Staniel Cay denně ráno s odletem v 8:00 a návratem odpoledne v 17:20 hodin. Let trvá přibližně 40 minut tam i zpět a vyjde na přibližně 250 USD za zpáteční let. Ze Staniel Cay se můžete vydat na prohlídku Pig Beach se společností Island Rentals za cenu od 350 USD,“ dodává web svetcestovatele.cz.

Bahamy

Bahamy, plným názvem Bahamské společenství, jsou ostrovní stát ležící jihovýchodně od Floridy a severovýchodně od Kuby. Území státu tvoří část Lucayského souostroví: 30 větších, 700 menších (nazývaných dle velikosti cays nebo keys, odkud pramení také Lucayské souostroví) a cca 2400 korálových ostrovů. Leží v Atlantském oceánu,“ uvádí internetová encyklopedie Wikipedia.

Použité zdroje: zajimavaevropa.cz (Jana Horká), Wikipedia (Bahamy), svetcestovatele.cz.
(redakční text) *

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu