7. bloků: inspirováno životním stylem

Publikuje: Nikola Macáková — 03. 07. 2023
Zdroj: (redakční text)
Úvodní stránka » Magazíny » 7. bloků: inspirováno životním stylem

Světová zdravotnická organizace (WHO) definuje zdraví jako stav kompletní fyzické, sociální a duševní pohody.

Tato definice byla schválena již roku 1946 a má mnoho kritiků. Pokud bychom ji brali doslova, bylo by mezi lidmi jen velmi malé procento tzv. „zdravých“. „Někteří lidé argumentují tím, že zdraví nemůže být definováno vůbec jako stav, ale musí být viděno jako proces nepřetržitého přizpůsobování měnícím se požadavkům života a měnícímu se významu, který dáváme životu. Definice WHO je z těchto důvodů často považována za jakýsi idealistický model nevystihující realitu skutečného života,“ uvádí Světová zdravotnická organizace (WHO) na svém webu.

Životní styl – slovní spojení, které se v dnešní době těší stále větší oblibě. Zdá se, že moderní společnost se stále více zajímá o to, jak vést zdravý, vyvážený a naplňující život. A právě v tomto kontextu vstupuje do hry 7. bloků, fenomén, který začíná získávat pozornost mnoha lidí. Co to vlastně je 7. bloků a jak mohou ovlivnit náš životní styl? Přečtěte si náš článek a dozvíte se více

Budete-li dobře pečovat o své tělo, vydrží vám po celý život.“ (George Coevoet)

7. bloků: jsou konceptem, který vychází z důležitosti strukturování našich dnů. Jak známo, každý den má 24 hodin a v tomto časovém rámci se nám snažíme naplnit co nejvíce aktivit a povinností. Bohužel se však často stává, že ztrácíme orientaci, zanecháváme některé věci nedokončené a naše životy se stávají chaotickými a nepřehlednými.

DŘÍVE JSME PSALI:

Jak přimět muže, aby se více zapojil do činnosti v domácnosti a čím má žena rozmazlovat svého partnera?

Nikola Macáková — 22. 06. 2023
V dnešní době je stále běžnější, že ženy pracují stejně jako muži a mají stejnou nebo dokonce vyšší kvalifikaci.

Zde přichází na scénu myšlenka 7. bloků. Jedná se o rozdělení našeho dne do sedmi jasně definovaných bloků, které představují specifické časové úseky. Tyto bloky nám umožňují zaměřit se na různé aspekty našeho života a vytvořit tak vyváženější a smysluplnější osobní životní styl.

Prvním krokem při používání 7. bloků je identifikovat hlavní oblasti, které chceme do svého života začlenit. Může to být práce, rodina, vzdělávání, zdraví, zábava, kultura, seberealizace nebo jiné důležité aspekty. Poté rozdělíme svůj den na těchto sedm časových bloků a věnujeme každému z nich určitý čas.

Důležitým faktorem je také vytvořit si jasný plán pro každý blok.

Například, pokud je jedním z bloků cvičení, můžeme si naplánovat konkrétní cvičební aktivity a časový úsek věnovaný fyzickému tréninku. Tímto způsobem můžeme zajistit, že každá oblast našeho života dostane dostatečnou pozornost a nezanedbáme ji.

Výhodou 7. bloků je také to, že nám pomáhají lépe plánovat a organizovat naše povinnosti. Při správném využití časových bloků se vyhýbáme nadměrnému multitaskingu a rozptylování pozornosti. Místo toho se zaměříme na jednu konkrétní činnost v daném bloku a snažíme se ji dělat co nejlépe.

DŘÍVE JSME PSALI:

Rychle a snadno: jak naučit dítě jezdit na jízdním kole

Nikola Macáková — 26. 06. 2023
Učení dítěte jezdit na jízdním kole může být pro rodiče i dítě vzrušující zážitek. Pozor na bezpečnost!

Závěrem. Životní styl je skutečně klíčovým prvkem pro naše blaho a štěstí. 7. bloků představují inovativní a strukturovaný přístup k organizaci našich dní. Pomáhají nám vyvážit různé oblasti našeho života a zajistit, aby každá z nich dostala dostatečnou pozornost. Při používání 7. bloků můžeme dosáhnout vyšší produktivity, vyšší míry spokojenosti a také harmonie a pohody.

Zkuste tento koncept implementovat do svého života a uvidíte, jaké pozitivní změny to může přinést.

Použité zdroje: internet, who.int,
(redakční text) *

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu