Dva policisty v Beskydech zasáhl blesk, oba muži skončili v nemocnici

Odeslal: Jana Malá Kategorie: Hlavní zprávy, Krimi 27.07.2020 0 Líbí 0 Komentář(ů)
Dva policisty v Beskydech zasáhl blesk, oba muži skončili v nemocnici
© Autorská práva: ZZS Moravskoslezského kraje
Letečtí záchranáři na místě události v Beskydech
V neděli 26. července odpoledne zasahovaly posádky záchranné služby u vážné události v Beskydech v lokalitě Staré Hamry. Dva policisty ve službě tam zasáhl blesk. Na místo i přes nepřízeň počasí vzlétl záchranářský vrtulník.

O dramatické události informoval redakci krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že týmy záchranářů ošetřovaly dva členy policejní hlídky, které při výkonu služby zasáhl blesk. Jeden z nich, čtyřiatřicetiletý muž, byl energií blesku odhozen a pravděpodobně ztratil na nějakou dobu vědomí. Později však dokázal začít poskytovat první pomoc svému kolegovi. O rok starší muž byl po události v bezvědomí, patrně u něj došlo také k selhání krevního oběhu.

Vrtulníku Letecké záchranné služby se podařilo přistát na místě události, i když počasí v oblasti bylo stále bouřkové.

"Pacient byl dále v bezvědomí, ale s pravidelnou srdeční akcí. Jeho stav však zůstával život ohrožující. Zasahující lékař u něj při vyšetření zjistil popáleniny v oblasti trupu, horní i dolní končetiny. Záchranáři zahájili poskytování přednemocniční neodkladné péče, včetně intubace a přístrojem řízené ventilace. Náročné ošetření zraněného musela posádka vrtulníku zvládnout ve velmi krátkém čase. Bouřková aktivita v okolí totiž zesílila a v případě prodlevy hrozila nemožnost startu vrtulníku. Ohrožen by tak byl rychlý transport postiženého do nemocnice. Leteckým záchranářům se však podařilo přepravit jej a předat do další péče urgentního příjmu FN Ostrava," uvedl Humpl.

"Druhý z mužů jevil lehčí známky zasažení bleskem. Po nezbytném vyšetření a ošetření na místě zásahu jej pozemní posádka záchranné služby transportovala do frýdecko-místecké nemocnice, kde byl předán na oddělení centrálního příjmu," doplnil k události mluvčí záchranné služby.

Autor článku

Jana Malá
Jana Malá Redaktorka / novinářka redakce zpravodajství serveru UdálostiExtra.cz, se zaměřením na magazíny a domácí zpravodajství.

Napsat komentář