Nehoda tří vozidel uzavřela Pražský okruh u Modletic, zraněno bylo několik lidí

Odeslal: Vladislava Raffalová Kategorie: Krimi 26.07.2020 0 Líbí 0 Komentář(ů)
Nehoda tří vozidel uzavřela Pražský okruh u Modletic, zraněno bylo několik lidí
© Autorská práva: MV-GŘ HZS ČR / Jiří Dvořák
Nehoda tří vozidel uzavřela Pražský okruh u Modletic
Přinášíme souhrnné a aktualizované informace k sobotní dopolední nehodě, ke které došlo na Pražském okruhu D0 na 77. kilometru v katastru obce Modletice v okrese Praha-východ a při které se střetla tři vozidla. Zraněno bylo několik lidí. Nehodu vyšetřují dopravní policisté.

O nehodě informoval Petr Svoboda z HZS Středočeského kraje s tím, že po příjezdu hasičů bylo zjištěno, že došlo ke střetu osobního vozidla a dvou dodávek, z nichž jedna měla vlek s naloženým osobním autem. Vozidla skončila rozházená přes všechny jízdní pruhy ve směru k nedaleké brněnské dálnici D1. Přívěs od dodávky zůstal viset na středových svodidlech a částečně zasahoval do levého pruhu v protisměru, kam navíc srazil i lampu veřejného osvětlení. Pražský okruh tak bylo nutné na určitou dobu zcela uzavřít.

Podle oznamovatele se na místě nacházelo více zraněných osob, proto dispečink zdravotnické záchranné služby vyslal k nehodě několik sanitních vozů. Zároveň byl aktivován i vzlet vrtulníku letecké záchranné služby, který tak mohl přistát v blízkosti místa kolize na uzavřené komunikaci.

"Hasiči provedli zajištění místa nehody a protipožární opatření. Pak pomocí stabilizačních tyčí zajistili automobily proti pohybu. Dále spolupracovali při ošetřování pacientů z havarovaných vozidel. Těch bylo nakonec pět. Jednu osobu se středně těžkým zraněním hasiči po nebytném ošetření přenesli ve vakuové matraci do vrtulníku, kterým byla transportována do Ústřední vojenské nemocnice. Další čtyři lidé utrpěli lehká zranění a byli převezeni do nemocnic pozemní cestou," doplnil k nehodě Petr Svoboda a upřesnil, že mezi účastníky nehody byly čtyři děti, kterým hasiči předali pro uklidnění malé dětské stavebnice LEGO, jimiž jsou pro tyto případy středočeská zásahová vozidla vybavena.

Autor článku

Vladislava Raffalová
Vladislava Raffalová Redaktorka a novinářka internetového zpravodajského serveru UdálostiExtra.cz .

Napsat komentář