Chytrá karanténa nefunguje pod rezortem zdravotnictví, tvrdí ministr Hamáček

Odeslal: Redakce Kategorie: COVID-19 26.07.2020 0 Líbí 0 Komentář(ů)
Chytrá karanténa nefunguje pod rezortem zdravotnictví, tvrdí ministr Hamáček
© Autorská práva: Facebook account of Jan Hamáček
Ministr vnitra Jan Hamáček
Chytrá karanténa pro prevenci šíření covidu-19 v České republice nefunguje, přiznal ministr vnitra Jan Hamáček. Souhlasil tak s opoziční poslankyní za ODS Janou Černochovou, která v TV Prima kritizovala ministerstvo zdravotnictví.

Informoval o tom server Sputnik Česká republika s tím, že dle slov poslankyně chytrá karanténa fungovala pod Ministerstvem obrany ČR, ale přestala, když se přesunula pod rezort Adama Vojtěcha. „Hygiena ani nevyužívá data, která zrovna má,“ sdělila.

S podobným hodnocením souhlasil ministr vnitra Jan Hamáček, který navrhl vrátit projekt chytré karantény obraně, pokud se s tím ministerstvu zdravotnictví pořad nebude dařit. Podotkl rovněž, že by s tím také měl souhlasit ministr obrany Lubomír Metnar a ministr zdravotnictví by měl přiznat, „že mu to nejde“. Hamáček taktéž dodal, že očekává od rezortu zdravotnictví plán opatření, který má v souvislosti s šířením případů koronaviru v pondělí představit Adam Vojtěch.

Očekávám, že (ministr zdravotnictví, pozn. red.) na vládě představí nějaký český semafor, co se stane, pokud by se to zhoršovalo,“ uvedl Hamáček.

Autor článku

Redakce
Redakce Autorem příspěvku je redakce...

Napsat komentář