Muže na Ostravsku pobodaly vosy, záchranáři mu již nedokázali pomoci

Odeslal: Jana Malá Kategorie: Hlavní zprávy, Krimi 26.07.2020 0 Líbí 0 Komentář(ů)
Muže na Ostravsku pobodaly vosy, záchranáři mu již nedokázali pomoci
© Autorská práva: Archiv redakce #udalostiextra.cz / J.B.
Záchranná služba, ilustrační foto
Týmy zdravotnické záchranné služby zasahovaly v sobotu 25. července odpoledne u pacienta na Ostravsku, který byl podle volání na tísňovou linku pobodán rojem vos. Pomoci vyjela pozemní posádka a vzlétl vrtulník leteckých záchranářů.

O tragické události informoval redakci krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že šestašedesátiletý muž, jehož vosy napadly na zahradě, jevil nejprve známky šokového stavu a následně upadl do bezvědomí. Při příjezdu na místo události zjistil zasahující lékař, že došlo k selhání všech základních životních funkcí. Postiženému byla poskytována základní první pomoc a nepřímá srdeční masáž, záchranáři následně pokračovali rozšířenou resuscitací za použití přístrojové techniky, léků i defibrilačních výbojů.

"Přes veškeré úsilí obou týmů záchranné služby se nepodařilo obnovit srdeční činnost pacienta. Lékař byl proto nakonec po téměř hodinové resuscitaci nucen konstatovat jeho smrt," doplnil mluvčí záchranné služby.

K alergickým reakcím a zdravotním komplikacím po bodnutí hmyzem vyjíždějí záchranáři (nejen) v Moravskoslezském kraji během letní sezóny v desítkách případů, takto těžká reakce končící smrtí postiženého je však výjimečná.

Autor článku

Jana Malá
Jana Malá Redaktorka / novinářka redakce zpravodajství serveru UdálostiExtra.cz, se zaměřením na magazíny a domácí zpravodajství.

Napsat komentář