Čína používá špionáž a kyberútoky proti USA a vykrádá intelektuální vlastnictví

Odeslal: Kategorie: Blízký a Střední východ 12.07.2020 0 Líbí 0 Komentář(ů)
Čína používá špionáž a kyberútoky proti USA a vykrádá intelektuální vlastnictví
© Autorská práva: #pixabay.com by blickpixel
Kyberútoky - internet, ilustrační foto
Šéf americké FBI Christopher Wray se pustil do ostré kritiky Číny a jejích praktik. Wray čínskou vládu celkem otevřeně obvinil ze špionáže, cílených kybernetických útoků a krádeže intelektuálního vlastnictví ve velkém měřítku s cílem vyrovnat se Spojeným státům a poškodit jejich ekonomiku. Dnes o tom informoval portál kurzy.cz.

Podle Wraye Čína usiluje o to, aby se vyrovnala USA a v této souvislosti si uvědomila, že musí výrazně postoupit především v oblasti rozvoje a využití nových technologií. Místo zdlouhavé cesty vlastního vývoje se ale pustila jednodušší cestou odcizování intelektuálního vlastnictví. Ekonomické škody vzniklé tímto postupem americkým společnostem jsou obrovské a ve skutečnosti převyšují meze představivosti. Čínský postup se přitom týká v podstatě všech oblastí od špičkového vojenského vybavení až po větrné turbíny.

Podle Wraye vědomí výše uvedeného neznamená, že by USA neměly s Čínou i nadále obchodovat a jinak spolupracovat, ale že při zjištění porušování amerického a mezinárodního práva je třeba se ozvat a takové postupy dále netolerovat.

Komentář šéfa FBI souvisel se včerejšími vyjádřeními ministra zahraničí Pompea, který uvedl, že administrativa zvažuje možnost zákazu provozování čínských aplikací tamních sociálních sítí na americkém území.

Napsat komentář