Záchranáři v Jihomoravském kraji získali nová vozidla pro lékaře v Rendez–vous systému

Odeslal: Josef Bohm Kategorie: Z domova 11.07.2020 0 Líbí 0 Komentář(ů)
Záchranáři v Jihomoravském kraji získali nová vozidla pro lékaře v Rendez–vous systému
© Autorská práva: ZZS Jihomoravského kraje
Jihomoravská krajská záchranka má nová vozidla pro systém Rendez - vous
Zástupci provozovatele krajské záchranky Jihomoravského kraje, hejtman Bohumil Šimek a radní Milan Vojta a další převzali tři nová speciální lékařská vozidla určená pro tzv. Rendez –vous systém, který krajská záchranná služba aktuálně využívá.

Aktuálně o tom informovala krajská mluvčí jihomoravské záchranky Michaela Bothová s tím, že jde o první vozy reprezentující zcela novou, moderní koncepci dispozičního uspořádání sanitních vozidel této kategorie. Záchranáři Jihomoravského kraje opouští dosud používanou typovou řadu vozidel, které již svými kapacitními možnostmi nestačí pro potřeby přepravy zdravotnického vybavení. Neustálým zvyšováním kvality poskytované péče narůstá potřeba zdravotnického vybavení, a proto byla ve spolupráci zdravotnického a technického úseku jihomoravské krajské záchranky připravena nová koncepce vozidel Rendez – vous. Tato koncepce vychází z praktických zkušeností záchranných týmů Zdravotnické záchranné služby a opírá se i o zkušeností z různých krajů ČR.

Postavení tohoto vozu na platformě vozidla SUV přináší nejen vyšší přepravní způsobilost, ale i zvyšuje možnosti operačního použití vozidla v přiměřeně náročném terénu a umožňuje tak rychlejší dopravu zdravotníků k pacientovi i mimo zpevněné komunikace. V neposlední řadě zvyšuje i míru bezpečnosti pro posádku.

"Zástupci Jihomoravského kraje a vedení Zdravotnické záchranné služby společně popřáli novým vozidlům a jejich posádkám hodně šťastných kilometrů a mnoho zachráněných životů. Všechna vozidla budou využívána v Brně a bezprostředně po předání budou zařazena do provozu," doplnila mluvčí záchranářů.

Autor článku

Josef Bohm
Josef Bohm Josef, je redaktor serveru #udalostiextra.cz, který se zaměřuje na domácí zpravodajství. Jeho koníčkem je tvorba a psaní nejrůznějších článků vč. reklamních sdělení...

Napsat komentář