Václav Klaus mladší na sociálních sítích Trikolóry zveřejnil své vyjádření k plánům Evropské unie

Odeslal: Redakce Kategorie: Politika, Zahraniční politika 06.07.2020 0 Líbí 0 Komentář(ů)
Václav Klaus mladší na sociálních sítích Trikolóry zveřejnil své vyjádření k plánům Evropské unie
© Autorská práva: Facebook account of Václav Klaus ml.
Václav Klaus mladší
„Plány EU pro novou generaci zcela zničí české hospodářství.“ Klaus mladší instruoval Babiše pro hlasování. Vláda podle jeho názoru musí říci jasné ne.

Informoval o tom server Sputnik Česká republika s tím, že jako první se Klaus vyjádřil k tahanicím s politickou stranou SPD ohledně přístupu k Evropské unii.

Facebookové hádky o tom, kdo je větší vlastenec a víc nesnáší Evropskou unii, jsou zbytečné a českým občanům nic nepřinesou. Namísto toho by měla být věnována pozornost plánům “EU pro novou generaci”. Unie chce pod tímto názvem zavést společné daně a dluh, za který by ručily i členské státy mimo eurozónu. Z tohoto dluhu pak bude financovat zelenou revoluci, která zničí tradiční český průmysl a firmy, které ve světě nahradí Američani a Číňané,“ citovala sociální síť Trikolory slova svého předsedy Václava Klause mladšího. Vláda premiér Andreje Babiše podle názoru politika nesmí mít strach a plány EU rázně a jednoznačně odmítnout.

„Na zavedení je potřeba souhlas VŠECH členských zemí. Premiér a vláda má možnost říct ne. Nesmí se ale bát. Místo aby řešili podstatu, tedy jestli se mají čeští daňoví poplatníci vzdát kontroly nad tím, jak je s jejich penězi nakládáno, tak jen řeší kupecké počty. Jestli dostaneme o desetinu % HDP na dotacích víc nebo nějakou desetinu doplatíme,“ myslí si předseda Trikolory.

Podle jeho názoru bude důsledkem realizace plánů EU zničení podstaty českého hospodářství – průmyslu. To obratem povede k vysoké míře nezaměstnanosti.

Tento plán je dle našeho názoru pro Českou republiku a její občany nepřijatelný. Zničí český průmysl a sebere lidem práci. Věnujme pozornost a aktivitu tomu, aby Vláda ČR na tuto nebezpečnou politiku nepřistoupila. Chceme, aby české zákony byly nadřazené evropským směrnicím,“ uzavřel Václav Klaus mladší.

Slova exprezidenta

Václav Klaus mladší v některých bodech koreluje se svým otcem, bývalým prezidentem Václavem Klausem seniorem. Podle jeho slov, která pronesl v pořadu Partie, povede koronavirový šok a vládou a EU prováděné pokusy o jeho léčení k rozvratu hospodářství a ztrátě českého průmyslu.

To, jak došlo k ekonomickému rozvratu naší země a dalších zemí, to myslím nikdo netušil,“ uvedl a dodal: „To, co se děje teď, to je pro mě konec světa. Tím, že budeme házet peníze do ekonomiky, tím žádné koronavirové problémy nevyřešíme. Tohle budou splácet vnuci našich vnuků. Ta představa, že se z krize proinvestujeme, je nereálná. Myslím, že naše ekonomika se musí radikálně změnit. My jsme se po roce 1989 snažili zbavit dotací, a ony se nám plíživě vracejí. Musíme odzelenit ekonomiku a nemůžeme dopustit to zelené šílenství, které tady u nás zavládlo.“

Vláda premiéra Andreje Babiše v reakci na krizi vyvolanou epidemií koronaviru pracuje s variantou rozpočtu, který by měl dosáhnout deficitu až 500 miliard korun.

Autor článku

Redakce
Redakce Autorem příspěvku je redakce...

Napsat komentář