Policie na Slovensku u města Giraltovce zadržela 29 migrantů ze Sýrie a Palestiny

Odeslal: Zahraniční redakce Kategorie: Uprchlická krize 05.07.2020 0 Líbí 0 Komentář(ů)
Policie na Slovensku u města Giraltovce zadržela 29 migrantů ze Sýrie a Palestiny
© Autorská práva: Facebook account of Polícia Slovenskej republiky
Policie SR zadržela 29 migrantů ze Sýrie a Palestiny.
Slovenská policie informovala, že 29 migrantů, kteří byli zadrženi v pátek v Bardejovské Nové Vsi a u města Giraltovce, jsou občany Sýrie a Palestiny. Připravoval je příslušník Sýrie, který neměl platné povolení k pobytu v Německu. Policie SK o tom informovala v sobotu na sociální síti.

Už včera jsme informovali o tom, že rychlým zásahem se policistům podařilo zadržet 29 migrantů. Dodávka měla směřovat od Chmeľovského kopce u obce Chmeľov ve směru na Giraltovce,“ upřesnila policie na Facebooku.

Nacházelo se v ní 22 Syřanů a řidič dodávky byl také státní příslušník Sýrie s povolením k pobytu v Německu, které již bylo po platnosti. U (města, pozn. red.) Giraltovce jsme později zadrželi dalších 6 Syřanů a jednoho státního příslušníka Palestiny. Řidiče dodávky si přebral vyšetřovatel Národní jednotky boje proti nelegální migraci a 29 osob bylo předvedeno na oddělení MJ PZ Prešov,“ dodala.

Mezi 10 ženami a 19 muži bylo i šest nezletilých osob ve věku od 9 do 17 let.

Autor článku

Zahraniční redakce
Zahraniční redakce Zahraniční redakce serveru #udalostiextra.cz, pro obecné zpravodajství z Evropy, Ruska, Slovenska, Ameriky a Blízkého východu

Napsat komentář