Z postu náměstka policejního prezidenta pro službu kriminální policie odchází Jaroslav Vild

Odeslal: Redakce Kategorie: Z domova 29.06.2020 0 Líbí 0 Komentář(ů)
Z postu náměstka policejního prezidenta pro službu kriminální policie odchází Jaroslav Vild
© Autorská práva: Archiv redakce #udalostiextra.cz / David Bárta
Na vlastní žádost odchází z postu náměstka policejního prezidenta pro službu kriminální policie a vyšetřování plk. Jaroslav Vild. Po více než třech letech na uvedené pozici požádal plk. Vild policejního prezidenta o převedení na uvolněné služební místo ředitele Krajského ředitelství PČR Plzeňského kraje. Řízením úseku náměstka policejního prezidenta pro SKPV bude po dobu výběrového řízení pověřen současný ředitel Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování plk. Pavel Krákora. Toho v čele ÚSKPV po dobu nepřítomnosti nahradí současný náměstek ředitele KŘP Plzeňského kraje plk. Luděk Fiala. Aktuálně o tom informovala mluvčí policejního prezidia Kateřina Rendlová.

„Jsem si vědom toho, že každá změna na vrcholných pozicích Policie ČR vyvolává řadu reakcí a diskusí. Vždy tomu tak bylo a vždy tomu tak bude. Osobně jsem rád, že všichni jmenovaní zůstávají nadále součástí Policie ČR a své nové zařazení vnímají jako přirozený vývoj svojí profesní kariéry. Jaroslavu Vildovi děkuji za odvedenou práci na policejním prezidiu a v novém působišti mu přeji hodně štěstí," řekl policejní prezident brig. gen. Jan Švejdar.

Ke změně došlo také na pozici ředitele Kanceláře policejního prezidenta, kterou po více než devíti letech opouští kancléř posledních 4 policejních prezidentů, plk. Miloš Bednařík.

"Nabídku stát se ředitelem vzdělávacího zařízení PČR v Holešově přijal jako novou výzvu a také možnost návratu do svého domovského kraje na jižní Moravě. Po dobu výběrového řízení povede kancelář policejního prezidenta plk. Jiří Trojáček, který značnou část svého služebního života strávil v policejní diplomacii, jako styčný důstojník na Balkáně," doplnila tisková mluvčí policejního prezidia Kateřina Rendlová.

Author

Redakce
Redakce Autorem příspěvku je redakce...

Napsat komentář