V brněnských Žabovřeskách hořel byt, nájemníky museli hasiči evakuovat

Odeslal: Jana Malá Kategorie: Krimi 29.06.2020 0 Líbí 0 Komentář(ů)
V brněnských Žabovřeskách hořel byt, nájemníky museli hasiči evakuovat
© Autorská práva: HZS Jihomoravského kraje
Kvůli hořícímu bytu v Brně hasiči evakuovali obyvatele na výsuvné plošině
Evakuovat museli hasiči hned osmnáct lidí, z nichž osm dostali ven pomocí výškové techniky. K pořáru bytu došlo v pondělí dopoledne v brněnských Žabovřeskách.

Plameny zachvátily byt ve spodní části paneláku v ulici Mozolky, krátce po 9. hodině dopoledne.

Hasičům se podařilo dostat plameny pod kontrolu krátce po 10. hodině. Evakuovat se muselo celkem 18 lidí, osm z nich hasiči vyndali z bytu pomocí výsuvné plošiny.

Podle mluvčího krajských hasičů Davida Jirouše, který se k události vyjádřil je byt po požáru neobyvatelný a bude nutné zajistit náhradní ubytování.

"Okolnosti požáru budou předmětem vyšetřování," doplnil k události mluvčí hasičů.

K požáru se dnes vyjádřila také tisková mluvčí krajské záchranky Michaela Bothová s tím, že operátoři tísňové linky 155 vyslali dnes dopoledne k bytovému domu, kde hořelo, lékařskou posádku, dvě záchranářské posádky a inspektora provozu, tedy čtyři prostředky.

"Zdravotníci měli v péči celkem osm lidí, dva z nich po ošetření ponechali na místě. Dalších šest pacientů bylo po poskytnutí přednemocniční péče převezeno do Fakultní nemocnice v Brně - Bohunicích, do Fakultní nemocnice u svaté Anny a do Vojenské nemocnice. V jednom případě se jednalo o dětského pacienta, ten byl po ošetření k další péči převezen do Dětské nemocnice v Brně. Pacienti se nadýchali zplodin hoření, všichni byli při vědomí, jejich stav by neměl být vážný," doplnila k požáru mluvčí záchranné služby.

Author

Jana Malá
Jana Malá Redaktorka / novinářka redakce zpravodajství serveru UdálostiExtra.cz, se zaměřením na magazíny a domácí zpravodajství.

Napsat komentář