Na Klínovci se těžce zranil německý biker, zasahovat musel i německý záchranářský vrtulník

Odeslal: Jana Malá Kategorie: Krimi 29.06.2020 0 Líbí 44 Zobrazení 0 Komentář(ů)
Na Klínovci se těžce zranil německý biker, zasahovat musel i německý záchranářský vrtulník
© Autorská práva: Horská služba ČR, oblast Krušné hory
Vážné poranění německého bikera na Klínovci
V neděli, ve 12:30 hodin obdržela, Horská služba Krušné hory, hlášení od obsluhy lanové dráhy na Klínovci, že údajně v horní části černého Trailu Baron došlo k pádu cyklisty, avšak bez dalšího upřesnění. Cyklista utrpěl vážné zranění. Zasahovat musela pozemní posádka karlovarské záchranné služby spolu s vrtulníkem leteckých záchranářů.

O dramatické události a následné záchranné akci informoval náčelník Horské služby pro oblast Krušné hory Miroslav Račko s tím, že na místo proto vyrazily dvě hlídky horských záchranářů.

„Vzhledem k tomu, že v počátku nebyla známá přesná poloha, vyrazil jeden ze záchranářů po trailu na kole. Po lokalizaci zraněného a prvotním vyšetření německého bikera bylo zřejmé, že bude potřeba transport na tzv. rakouském vozíku,“ sdělil zasahující člen Jan Šimeček.

Proto ostatní záchranáři nabrali potřebný materiál a vyrazili na místo. S podezřením na poranění páteře, hrudníku, břicha a hlavy byl pacient zafixován do vakuové matrace a na rakouském vozíku šetrně transportován k terénnímu vozidlu HS.

„S ohledem na stav pacienta jsme ihned kontaktovali dispečink Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje, který po dohodě na místo setkání vyslal posádku RZP včetně lékaře a po domluvě kontaktovali německou leteckou záchrannou službu,“ dodal k zásahu Jan Šimeček.

Zraněný biker byl předán do péče záchranářů a lékaře krajské záchranky, a mezi tím bylo zajištěno místo pro přistání vrtulníku německé letecké záchranné služby v prostorách parkoviště Klínovec jih, který po předání bikera transportoval do německé nemocnice.

Nedělní zásah byl opět ukázkou funkční spolupráce složek IZS doplněné spoluprací s německou stranou. V tomto případě se jednalo o jasný benefit pro poraněného německého bikera v podobě přímého transportu do své země,“ kvitoval celý postup Miroslav Račko, náčelník oblasti Krušné hory.

Author

Jana Malá
Jana Malá Redaktorka / novinářka redakce zpravodajství serveru UdálostiExtra.cz, se zaměřením na magazíny a domácí zpravodajství.

Napsat komentář