Ve Vratislavicích hoří Pivovar Konrad. Hasiči vyhlásili II. stupeň požárního poplachu

Odeslal: Redakce Kategorie: Hlavní zprávy, Krimi 29.06.2020 0 Líbí 0 Komentář(ů)
Ve Vratislavicích hoří Pivovar Konrad. Hasiči vyhlásili II. stupeň požárního poplachu
© Autorská práva: Twitter account of HZS Libereckého kraje
Ve Vratislavicích hoří Pivovar Konrad.
Od brzkého rána, ve Vratislavicích nad Nisou hoří pivovar, jelikož je požár většího rozsahu a oheň zasáhl vnitřek budovy a střešní konstrukci, hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu. Při zásahu jeden hasič propadl stropem, podle velitele hasičů Josefa Málka je zraněn ještě jeden hasič.

Požár Pivovaru Konrad vypukl krátce po čtvrté hodině ranní v Pivovarské ulici. Na místě zasahovalo devět jednotek, přibližně 50-60 hasičů. V půl osmé již probíhalo rozebírání střešní konstrukce.

Zasahujeme uvnitř budovy i zvenku. V jednu chvíli se oheň dostal zpod střešní konstrukce na střechu, ale protože venku prší, tak se nerozšířil dál,“ uvedla mluvčí libereckých hasičů Lucie Hložková.

Hasiči na Twitteru informovali, že je zásah veden vnitřkem objektů pomocí tří útočných proudů a zároveň pomocí výškové techniky zvnějšku.

„Na místě události je asi 13 kusů požární techniky. Požár se hasičům podařilo lokalizovat,“ uvádí na sociální síti.

Ředitel Pivovaru Konrad Petr Hostaš České televizi řekl, že prostor, kde hořelo, je naštěstí prázdný, ale při hašení požárů hasiči nastříkali do sladu, což by podle něj mohl být problém.

Naštěstí máme ještě sila, která jsou mimo rozsah tohoto požáru,“ dodal Hostaš s tím, že škody podle něj budou milionové.

Velitel zasahujících hasičů Josef Málek uvedl, že je zásah poměrně komplikovaný, protože hasiči zasahují v dýchací technice. Okolo šesté hodiny vedoucí uvedl, že za dvě nebo tři hodiny by měl být požár kompletně uhašený.

Na místě požáru se zranili dva hasiči.

Máme dvě lehčí zranění. Jeden hasič si narazil ruku, druhý propadl prohořelým stropem,“ dodal Málek s tím, že oba hasiči by měli být v pořádku. Spolu s hasiči na místě zasahují také policisté.

Author

Redakce
Redakce Autorem příspěvku je redakce...

Napsat komentář