Motivační program Prokopa Diviše. Dalších devět Prokopů Divišů má Kladno

Odeslal: Soňa Holingerová Kategorie: Z domova 26.06.2020 0 Líbí 0 Komentář(ů)
Motivační program Prokopa Diviše. Dalších devět Prokopů Divišů má Kladno
© Autorská práva: ČEZ Distribuce, a. s.
Dalších devět Prokopů Divišů má Kladno
Motivační program Prokopa Diviše pro školní rok 2019/20, který pro studenty elektrooborů z partnerských škol Skupiny ČEZ již počtvrté vyhlásila ČEZ Distribuce společně s Asociací energetických manažerů, má v případě SPŠ VOŠ Kladno již své vítěze. Devět nejlepších z druhého až čtvrtého ročníku studia oboru elektrotechnika si tak podle umístění převzalo 26. června diplomy a symbolické šeky s částkami 16, 11 a 7 000 korun. V programu společnosti ČEZ Distribuce, jehož cílem je zvýšit atraktivitu studia na elektrotechnických školách, si nejpilnější studenti rozdělili celkem 102 tisíc korun.

Prokop Diviš je opravdu zajímavým programem, už jen proto, že je motivačním pro všechny bez rozdílu. Záleží jen na snaze, píli a vlastní aktivitě žáků. Na finanční odměnu tak může dosáhnout doslova každý,“ říká Miroslav Dundr, ředitel SPŠ a VOŠ Kladno.

Pandemie koronaviru a uzavření škol pro prezenční výuku přineslo distanční formu vzdělávání s řešením studijních zadání domácím samostudiem a následným vypracování zadaných prací přes počítače. To vše se ovšem neukázalo jako nějaké omezení, ale naopak jako příležitost,“ dodává Dundr.

Jedním ze záměru organizátorů je motivovat mladé lidi ke studio elektro oborů. „Technické profese se v současné době potýkají s nedostatkem pracovních míst a nejinak tomu je i v oboru distribuce elektřiny. Snažíme se proto podporovat technické vzdělávání a „vychovat“ si budoucí kvalifikované pracovníky již během jejich studia na středních či vysokých školách,“ řekla členka představenstva ČEZ Distribuce Michaela Kociánová.

Pro obě skupiny absolventů má přitom v nabídce ČEZ Distribuce zajímavá pracovní místa na pozici Praktikant nebo Absolvent. V rámci svých aktivit pak pořádá pro studenty středních škol nejen Motivační program Prokopa Diviše, ale například i třídenní Distribuční maturity v Hradci Králové, Kladně a Ostravě.

Motivační program Prokopa Diviše se zaměřuje na studenty elektro oborů vybraných středních škol napříč republikou. Oceněním a finanční odměnou (16 000, 11 000 a 7 000 Kč, dle umístění na 1. – 3. místě, druhý až čtvrtý ročník) chce ČEZ Distribuce studenty motivovat k dobrým školním výsledkům, účasti na studentských soutěžích nebo dalších aktivitách nad rámec běžné školní docházky.

Vítězové kladenského ročníku 2019/2020: 2. ročník: 1. Dominik Blaňár , 2. Lukáš Pavienský, 3. Ondřej Gežo; 3. ročník: 1. Lukáš Huttner, 2. Šimon Kalina, 3. Milan Davídek 4. ročník: 1. Jaroslav Buben, 2. Vasil Martynovský, 3. Jan Sýkora.

Do programu Prokopa Diviše se v letošním školním roce zapojilo rekordních 1350 studentů ze středních škol v Plzni, Ostrově, Chomutově, Liberci, Kladně, Praze, Hradci Králové, Pardubicích, Olomouci a Ostravě.

Author

Soňa Holingerová
Soňa Holingerová Tisková mluvčí skupiny ČEZ, dodavatel tiskových zpráv a informací souvisejících s činností skupiny ČEZ.

Napsat komentář