Distanční vzdělávání má v Hradci zelenou, k dalšímu rozvoji budou potřeba finance

Odeslal: Jitka Fialová Kategorie: Škola & vzdělávání 26.06.2020 0 Komentář(ů)
Distanční vzdělávání má v Hradci zelenou, k dalšímu rozvoji budou potřeba finance
© Autorská práva: #pixabay.com by PourquoiPas
Vzdělávání pedagogů, ilustrační foto
– Nedávné krizové období prověřilo připravenost nejenom žáků a studentů, ale zejména jejich učitelů. Tzv. distanční vzdělávání, tedy výuka na dálku, kdy je žák v domácím prostředí, bylo po dlouhou dobu nutností. Pro školy i univerzity to ale představuje i nemalé finanční výzvy, kdy jednou z možností získání podpory je využití evropských peněz. Téma se proto stalo předmětem setkání zástupců vedení Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové s poslancem Evropského parlamentu Tomášem Zdechovským.

Kdo jiný, než Pedagogická fakulta by měl připravovat učitele na tento druh výuky,“ říká František Vaníček, děkan Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové.

“Při diskusi o distančním vzdělávání je vždy třeba mít na paměti všechny aspekty, nejenom hardwarovou a softwarovou vybavenost, ale také hledisko didaktiky a psychologie. Stranou nemohou zůstat ani aspekty sociologie či metodiky výuky,“ doplňuje Vaníček.

Na hradecké univerzitě má distanční vzdělávání zelenou, pokud se má ale i nadále rozvíjet, mohou se objevit limity v podobě nedostatečného financování. Vaníček proto společně s proděkanem fakulty Jindřichem Vedlichem požádal o setkání europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL).

Zdechovský podá interpelaci k větší finanční podpoře.

Se zájmem jsem si vyslechl oba pány a rozhodl jsem se na toto téma interpelovat v Evropském parlamentu. Vím, že finančních zdrojů na tuto oblast je hodně, bude však nutné je vhodně nasměrovat a načasovat. Velmi proto vítám, že se Pedagogická fakulta Univerzity Hradec Králové touto problematikou intenzivně zabývá a je připravena pomoci,” říká Tomáš Zdechovský.

Jsme rádi, že je nám pan europoslanec nakloněn při financování této aktivity, kterou potřebují pedagogové na všech stupních škol,” uzavírá proděkan fakulty Jindřich Vedlich.

Související příspěvky

Autor článku

Jitka Fialová
Jitka Fialová tisková mluvčí, PR manažer | #zdechovsky.eu

Napsat komentář