Lidovci představují hvězdné kandidáty do Senátu pro volby 2020

Odeslal: Redakce Kategorie: Hlavní zprávy, Politika 25.06.2020 0 Líbí 60 Zobrazení 0 Komentář(ů)
Lidovci představují hvězdné kandidáty do Senátu pro volby 2020
© Autorská práva: #kdu.cz / oficial website
Lidovečtí kandidáti do Senátu pro volby 2020´
O senátorské křeslo bude na podzim usilovat v dresu KDU-ČSL dvanáct hvězdných kandidátů. KDU-ČSL má tradičně silné zastoupení v horní komoře, v současnosti je třetím nejsilnějším klubem. V podzimních volbách obhajuje senátorský klub KDU-ČSL a nezávislí šest mandátů. „Nabízíme velmi kvalitní kandidáty s rozumem, protože Senát, obzvláště v dnešní době, potřebuje silné osobnosti,“ řekl při představení kandidátů předseda lidovců Marian Jurečka.

Aktuálně o tom informovala KDU-ČSL na svém oficiálním webu s tím, že vedle zkušených senátorů, kteří obhajují své mandáty, jako jsou Jitka Seitlová nebo Václav Hampl, posílají lidovci do bojů o senátorská křesla nováčky.

Mám radost, že tady mámé výrazné osobnosti z regionální politiky, ale také z oblasti zdravotnictví nebo stavebnictví. Senát je pomyslným kyvadlem, které vyrovnává, přibrzďuje a napravuje věci, které se nepodaří na vládní a poslanecké úrovni dobře odladit,“ dodal předseda Marian Jurečka s tím, že Česká republika potřebuje zachovat pojistku ústavnosti a rozumu vůči populismu a PR zkratkám.

Předseda senátorského klubu KDU-ČSL a nezávislí Petr Šilar uvedl, že se těší na podzim na nové přírůstky jako kantor ve škole.

„Jsem optimista a věřím, že naši kandidáti budou maximálně úspěšní. Je důležité, aby v Senátu byla většina těch, kteří používají zdravý rozum a mají pevné postoje,“ uvedl Šilar. Na závěr promluvil i první předseda Senátu Petr Pithart.

Chci vám dát pár varování. Úplně každé volby se dají vyhrát. Když někam jedu, musím všechno vědět o té obci, musím být zasvěcen do problematiky, abych s lidmi mohl věcně mluvit. Důležité je se podívat člověku do očí a vydržet to chvíli, to je za všechny prachy,“ zmínil ve svém proslovu Pithart.

Přeji Vám, a to je to vůbec nejtěžší, abyste uměli rozdělit čas mezi obvod a Senát. Měli byste pracovat v Senátu, ve výborech, abyste byli zasvěceni do odborné problematiky. Nedejte se strhnout a nedovolte, aby se tady hlasovalo o hlasování. To je naše privilegium, to je velká důvěra a čest, která se ve vás vkládá,“ dodal Pithart, který popřál všem mnoho úspěchů.

Author

Redakce
Redakce Autorem příspěvku je redakce...

Napsat komentář