Taiwan ocenil vstřícné gesto lidovců, kteří mu poděkovali za pomoc během koronavirové krize

Odeslal: Jitka Fialová Kategorie: Zahraniční politika 18.06.2020 0 Líbí 0 Komentář(ů)
Taiwan ocenil vstřícné gesto lidovců, kteří mu poděkovali za pomoc během koronavirové krize
© Autorská práva: Orthographic of Taiwan (orthographic projection) / CC BY-SA 4.0
Mapa světa -Taiwan, ilustrační foto
Jménem KDU-ČSL dnes předal europoslanec Tomáš Zdechovský taiwanskému velvyslanci v Bruselu děkovný dopis za nezištnou pomoc země České republice během koronavirové krize. Gesto následně na twitteru ocenilo ministerstvo zahraničí Taiwanu.

V KDU-ČSL považujeme za skandální, že Sněmovna nepodpořila návrh, aby vláda jménem České republiky oficiálně poděkovala Taiwanu za bezplatný dar ochranných pomůcek. "Hledali jsme proto cestu, jak zachovat národní úctu a poděkovali jsme alespoň jménem strany,“ komentuje situaci europoslanec a místopředseda KDU-ČSL Tomáš Zdechovský, který dnes v Bruselu předal děkovný dopis lidovců taiwanskému velvyslanci Harry Tsengovi.

Zdechovský o předaném poděkování informoval na sociálních sítích a zveřejnil kopii dopisu. Následně reagovalo taiwanské ministerstvo zahraničí, které gesto ocenilo:

Děkujeme za uznání přispění Taiwanu k boji České republiky proti koronaviru. Naše země jsou přirozenými partnery, kteří sdílejí hlubokou víru ve svobodu, demokracii a význam dobrých vztahů mezi zeměmi.“

Taiwan bezplatně pro snadnější boj s epidemií koronaviru daroval Česku 25 plicních ventilátorů, 800 000 roušek a 100 celoobličejových zdravotnických ochranných masek.

Author

Jitka Fialová
Jitka Fialová tisková mluvčí, PR manažer | #zdechovsky.eu

Napsat komentář