Slovensko hlásí tři nové případy koronaviru. Nouzový stav skončil, ale mimořádná situace stále trvá

Odeslal: Zahraniční redakce Kategorie: Slovensko, COVID-19 14.06.2020 0 Líbí 0 Komentář(ů)
Slovensko hlásí tři nové případy koronaviru. Nouzový stav skončil, ale mimořádná situace stále trvá
© Autorská práva: #pixabay.com by ivabalk
Covid-19 na Slovensku, ilustrační foto
V noci ze soboty na neděli skončil na Slovensku nouzový stav. Mimořádná situace, která nemá zákonem určené časové ohraničení, ale trvá i nadále. Mezitím během soboty přibyli tři nakažení covidem-19.

S koncem nouzového stavu, který vláda vyhlásila 16. března kvůli pandemii koronaviru, se ruší pracovní povinnost na zajištění výkonu zdravotní péče a zákaz uplatňování práva na stávku. Zákaz pokojně se shromažďovat byl zrušen již od středy 10. června. Mimořádnou situaci vyhlásila vláda svým usnesením dne 11. března.

Mimořádná situace nemá zákonem určené časové ohraničení,“ vysvětlila Michaela Paulenová z tiskového odboru ministerstva vnitra. Dodala, že v případě potřeby budou další opatření proti koronaviru přijímána prostřednictvím zákona o civilní ochraně obyvatelstva.

Mimořádná situace znamená, že stát a vláda mohou například vynutit plnění dodávek zboží nebo služeb od konkrétních organizací na území dané země.

Informace zveřejnil server Sputnik Česká republika na svém webu.

Author

Zahraniční redakce
Zahraniční redakce Zahraniční redakce serveru #udalostiextra.cz, pro obecné zpravodajství z Evropy, Ruska, Slovenska, Ameriky a Blízkého východu

Napsat komentář