Na Česko se žene bouře! Přívalový déšť už trápí Prahu, Frýdlantsko i Šumavsko

Odeslal: Redakce Kategorie: Počasí 13.06.2020 0 Líbí 104 Zobrazení 0 Komentář(ů)
Na Česko se žene bouře! Přívalový déšť už trápí Prahu, Frýdlantsko i Šumavsko
© Autorská práva: #pixabay.com
Bouřka a déšť, ilustrační foto
Na České se žene silná bouřka! Na Frýdlantsku se nyní vyskytuje velmi silná bouřka doprovázená přívalovým deštěm s krátkodobými úhrny kolem 40 mm a kroupami. Aktuálně o tom informoval Český hydrometeorologický ústav.

Bouřka se nyní aktuálně na Liberecku udržuje v oblasti téměř bez pohybu. V postižené oblasti bude docházet k rychlému odtoku vody z krajiny a hrozí riziko přívalové povodně.

Plzeňský a Liberecký kraj zaznamenal asi před hodinou silné bouřky s přívalovými srážkami. Upozorňujeme na možný výskyt těchto jevů i v dalších krajích.

Bouřka zatím způsobila problémy také v pražské Libuši, Lhotce a Braníku. Ve čtyřech případech hasiči museli odstraňovat stromy spadlé na komunikace.

Na Šumavě v oblasti Železné Rudy se vyskytuje velmi silná bouřka doprovázená přívalovým deštěm s krátkodobými úhrny kolem 40 mm a pravděpodobně i kroupami. Bouřka se udržuje v oblasti téměř bez pohybu. V postižené oblasti bude docházet k rychlému odtoku vody z krajiny a hrozí riziko přívalové povodně.

"Na Frýdlantsku, na Šumavě v oblasti Železné Rudy a v oblasti Králického Sněžníku už se objevují intenzivní bouřky s přívalovým deštěm a s možností krup," doplnil k aktuální předpovědi a současné povětrnostní situaci v regionech Český hydrometeorologický ústav.

Author

Redakce
Redakce Autorem příspěvku je redakce...

Napsat komentář