Český rozhlas Karlovy Vary si připomíná 20. výročí existence krajů

Odeslal: Vladislava Raffalová Kategorie: Kultura, Z domova 07.06.2020 0 Líbí 99 Zobrazení 0 Komentář(ů)
Český rozhlas Karlovy Vary si připomíná 20. výročí existence krajů
© Autorská práva: #pixabay.com by smorazanm
Rozhlasová stanice, ilustrační foto
U příležitosti 20. výročí existence krajů, které slavíme v letošním roce, připravil Český rozhlas Karlovy Vary speciální rubirku Dvacítka Karlovarského kraje. Od června do poloviny října se mohou posluchači každá pátek a sobotu těšit na zajímavosti z regionu a výlety na nejkrásnější místa.

Oficiálně o tom informovala tisková mluvčí Karlovarského krajského úřadu Jana Pavlíková s tím, že speciální rubrika zavede posluchače nejen do všech lázeňských měst v kraji, ale také například do Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les, do Národní přírodní rezervace SOOS nebo Krušných hor na Boží Dar a Klínovec. Představí relikviář svatého Maura, chebský Špalíček či naši nejmladší vyhaslou sopku Komorní hůrku. Zprostředkuje návštěvu památek jako je hrad v Lokti, zámek Kynžvart a klášter v Teplé a seznámí s historií tradičních značek Moser nebo Becher a dalších.

"Český rozhlas Karlovy Vary ke Karlovarskému kraji rozhodně patří. Jsme jeho součástí a jsme na to náležitě pyšní. Speciální rubrikou Dvacítka Karlovarského kraje chceme posluchače nejenom inspirovat k výletům, ale také podpořit cestovní ruch v našem regionu,“ uvedl vedoucí programu Českého rozhlasu Karlovy Vary Radim Jehlík.

Author

Vladislava Raffalová
Vladislava Raffalová Redaktorka a novinářka internetového zpravodajského serveru UdálostiExtra.cz .

Napsat komentář