Transformační duha hojnosti nad obcí Ředhošť

Odeslal: Jitka Richterová Kategorie: Počasí, Čtenář reportér 05.05.2020 0 Líbí 183 Zobrazení 0 Komentář(ů)
Transformační duha hojnosti nad obcí Ředhošť
© Autorská práva: Pavel Hlušička
Transformační duha hojnosti nad obcí Ředhošť
Na 1. Máje v podvečer se u nás v Ředhošti přehnal prudký déšť. Po chvíli se vyjasnilo a na východní části oblohy ještě před západem Slunce ukázala svoji moc transformační energie v podobě nádherné duhy a následného ohnivého mraku.

Co nám tyto symboly mají naznačit? Možná to, že všechno záleží na našem rozhodnutí. Stav nouze nám dal jasnou výstrahu, že je nutné vzájemně spolupracovat. Situace se postupně uvolňuje a najednou se objeví duha a ohnivý mrak. Nový začátek? Ano, ale jen pro ty, kteří chtěji okamžitě začít něco dělat. Prozatím slyším kolem sebe spíše bědování nad situací, než radost z toho, že můžeme společně něco hodnotného tvořit.

Zastávám názor, že jeden člověk uživí sotva sám sebe. Dva spolupracující lidé jsou na tom lépe a 10 lidí už dokáže vytvořit něco navíc.

Nedávno mě zaujaly články o varování před suchem.

Ministr životního prostředí Richard Brabec řekl: "Více jak 80 procent podzemních vod je ve stavu silného až mimořádného sucha."

Současné sucho je nejhorší za posledních 500 let.

Nečekejme, že nám dostatek vody zajistí vlády jednotlivých států. Můžeme začít velice jednoduchým způsobem sami tady a teď. Kdykoliv kdokoliv půjde na nějaký kopec či vysokou horu, může si vzít s sebou motyčku a na místech, kde to půjde a kde to nenaruší chráněné rostliny, prokypřit půdu, aby se při dešti mohla voda vsakovat do země. Jednotlivec nic nezachrání, ale pokud toto začne citlivě k přírodě dělat milion lidí, je tu jistá šance, že se zadrží voda v krajině. Má někdo jiný nápad? Napište o tom článek a vyzvěte lidi k činům.

Pavel Hlušička

Author

Jitka Richterová
Jitka Richterová Kameraman, ve společnosti TV REDE (Regionální televize REDE je mediálním partnerem a dodavatelem videoreportáží "nejen" z vašeho regionu).

Napsat komentář