Týden chráněných pivovarů aneb dobrá věc se podařila!

Odeslal: Tomáš Zdechovský, europoslanec Kategorie: Čtenář reportér, Z domova 06.04.2020 0 Líbí 151 Zobrazení 0 Komentář(ů)
Týden chráněných pivovarů aneb dobrá věc se podařila!
© Autorská práva: Facebook account of Pi
Pivovar Falkenštejn, ilustrační foto
V rámci dobročinné akce, ve které se spojily tři minipivovary, dvě desítky hospodských a stovky pijáků, se podařilo za týden vybrat téměř třicet tisíc korun pro dobročinné účely.

Pivovary Falkenštejn, Neratov a Chříč spojuje to, že se jedná o tzv. sociální podniky. Znamená to, že se kromě běžné výrobní činnosti - vaření piva - snaží pomoci lidem s hendikepem najít smysluplnou práci v podmínkách, které na jejich postižení berou ohled.

Nyní se pivovary spojily se svými hospodskými, kterým nabídly speciální edice piva s tím, že zisk pivovarů i hospodských poputuje na vybrané dobročinné záměry. Konkrétně šlo o nákup vybavení pro prádelnu Veronika v Jičíně a denní stacionář Lávka – oba záměry podporují lidi s mentálním a tělesným hendikepem.

Když jsme celou věc vymýšleli, netušili jsme, že pro věc získáme tolik hospodských, kteří budou ochotní vzdát se svého zisku ve prospěch našich projektů,“ říká autor myšlenky Jan Souček z Jičínské Charity.

Do akce se během 15. – 22. 2. zapojily hospody ve východních Čechách, jmenovitě šlo o podniky: U Dělové koule, Batalion u Draků, Hostinec Malý Růžek, Veselka, Sport areál Jezbiny, Seladon Expresso, Tankovna U Našich, Café Loggie, Da-da-lie club, U Zamastilů, Pivnice U Čiháků, Café Local Stromovka a Kino Ponrepo z Prahy.

Děkujeme všem hospodským, kteří se do akce zapojili. Sou to dobrý lidi!

Napsat komentář