2.4 C
Czech Republic
23. ledna 2022
DomůZprávy z domovaŽena na Pardubicku porodila dítě, ihned po porodu ho zabalila a hodila...

Žena na Pardubicku porodila dítě, ihned po porodu ho zabalila a hodila do kontejneru

Kolem čtvrté hodiny ráno byl na linku 158 oznámen nález živého novorozeněte v kontejneru na odpadky na jednom z pardubických sídlišť.

Dítě bylo v kritickém stavu! 

 

Proč se matka novorozence uchýlila k tak hrůznému činu není přesně známo, nicméně již nyní je patrné, že za svůj čin bude žena trestně odpovědná.

Ženě hrozí až výjimečný trest!

O dramatickém případu informovala, již o víkendu krajská policejní mluvčí Markéta Janovská s tím, že dítě bylo dle vyjádření lékaře v kritickém stavu, nicméně díky rychlé a profesionální péči lékaře a zdravotníků krajské záchranné služby a následně i odborné péči lékařů a zdravotníků pardubické nemocnice se ho podařilo zachránit, a v tuto chvíli by mělo být ve stabilizovaném stavu.

Když zdravotníci bojovali o život dítěte, policisté s kriminalisty intenzivně pátrali po jeho matce. „Nalézt se jim jí podařilo zhruba za tři hodiny od oznámení,“ upřesnila policejní mluvčí.

„Žena byla následně zadržena a nyní s ní probíhají úkony v trestním řízení, stejně jako další úkony v celém případu. Vzhledem k tomu a s ohledem na věk dítěte nebudeme v tuto chvíli poskytovat žádné bližší informace. Právní kvalifikace zatím nebyla stanovena,“ doplnila k případu mluvčí policie s tím, že bližší informace policie poskytne v pondělí 10. ledna.

Aktualizujeme

Dnes, v 10 hodin dopoledne se na krajském ředitelství Policie ČR v Pardubicích uskutečnila krátká tisková konference k celému případu. „Miminko, které bylo náhodně objeveno v jednom z kontejnerů na komunální odpad byla podle kriminalistů čerstvě narozená holčička. Její matku se policistům a kriminalistům podařilo vypátrat asi tři hodiny po nálezu novorozence. To následně skončilo v kritickém stavu v pardubické nemocnici, jak jsme již o víkendu informovali,“ uvedla krajská policie.

Do popelnice novorozenou holčičku vyhodila její matka, která podle kriminalistů o svém těhotenství do poslední chvíle údajně neměla prý ani tušení! 

Hned po porodu se žena dítěte „zbavila“ tím nejotřesnějším způsobem! Vhodila jej lehce  zabalené do kontejneru na odpadky. „V silném sobotním ranním mrazu novorozenec měl jen malou šanci přežít. V časně ranních hodin ji nalezl náhodný muž, který zalarmoval pomoc. Jen díky tomu byla následně malá holčička zachráněna,“ doplnila dnes k případu policejní mluvčí Markéta Janovská.

Od smrti novorozence podle kriminalistů pardubické policie dělily jen minuty!

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY

Kouzelná propiska Pekarové změní životy Čechů

Šéfová Poslanecké sněmovny a předsedkyně hnutí TOP 09 Markéta Pekarová Adamová byla nedávno na své první pracovní cestě na Slovensku.

Za sobotu přibylo 18 334 nově nakažených koronavirem

Ministerstvo zdravotnictví zveřejnilo sobotní statistiky nově nakažených lidí v České republice koronavirem.

Hokejista Hrabík rasistického gesta lituje, trest si odpyká

Hokejista Kryštof Hrabík se omluvil za rasistické gesto, kvůli němuž vyfasoval v nižší zámořské soutěži AHL zákaz účasti na 30 zápasech.

Komunisté jsou připraveni bojovat za zájmy pracujících a seniorů

Programové prohlášení nové vlády Petra Fialy je spojením velmi obecných a přitom značně rozporuplných slibů a také ambicí.

Tragická nehoda na Karvinsku. Zraněno bylo několik lidí, jeden muž zemřel

V obci Horní Těrlicko na Karvinsku došlo, v pátek odpoledne k tragické dopravní nehodě, která si vyžádala zásah všech záchranných složek.

Vít Rakušan: Ochrana vnější hranice je naší prioritou

Dobře chráněné vnější hranice EU nebo užší spolupráce se třetími zeměmi jako prevence proti nelegální migraci.

Česká pošta bude propouštět! Bude rušit 669 pracovních míst

V květnu letošního roku čeká Českou poštu zrušení 669 pracovních míst. Především to budou místa manažerská a úřednická.

Za pátek přibylo v Česku 26 597 nových případů covidu-19

Laboratoře v České republice odhalily za pátek 26 597 nových případů covidu-19, což je dvojnásobek toho, co před týdnem.

Odmítáme ruskou agresi a stojíme plně za vámi, řekla Pekarová ukrajinskému velvyslanci

Předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) se opět vyjádřila na zahraničněpolitické téma.

V nemocnicích ubývá pacientů s covidem-19, ovšem ministerstvo hlásí dalších 30 tis. nakažených

Čtvrteční testy na covid-19 v Česku prokázaly 26 907 nově nakažených koronavirem k tomu je nutné přičíst také 3 631 reinfekcí.