Za sobotu přibylo v Česku 170 nových případů koronaviru. V nemocnicích se omezilo testování

Publikuje: David Bárta — 20. 11. 2022
Úvodní stránka » Zprávy z domova » Za sobotu přibylo v Česku 170 nových případů koronaviru. V nemocnicích se omezilo testování

Ministerstvo zdravotnictví ČR zveřejnilo nová data o počtech nakažených onemocněním covid-19. Data jsou za sobotu 20. listopadu.

Za sobotu přibylo v České republice, dle oficiálně zveřejněných dat 120 nakažených. Laboratoře zaznamenaly také u 50 lidí podezření na opakovanou nákazu, tedy suspektní reinfekci onemocnění.

V Českých nemocnicích bylo za sobotu hospitalizováno celkem 337 pacientů s onemocněním covid-19,“ uvádí aktuální data ministerstva zdravotnictví. Nutno zmínit, že víkendové statistiky, co se počtu nově nakažených lidí koronavirem drží dlouhodobě na obdobných číslech. Totéž platí pro suspektní reinfekce daného onemocnění.

Od počátku pandemie s onemocněním covid-19 zemřelo již 41 755  lidí včetně nezletilých.

Očkování v Česku

Podáno zdravotníky v Česku bylo během sobotního dne 319 dávek vakcín proti covidu-19,“ doplňují statistiky resortu zdravotnictví.

Za sobotu bylo provedeno v České republice celkem 663 PCR testů a 385 antigenních testů.

Podle zjištěných informací redakce se již výrazně v českých nemocnicích napříč republikou omezilo samotné testování pacientů na přítomnost nákazy covid-19. Mnoho lékařů, zdravotníků či krajských záchranářů již k danému onemocnění přistupuje, jako ke klasické chřipce.

Dříve, když byla koronavirová pandemie v České republice a ostatních zemích nejen v Evropě se v nemocnicích a dalších zdravotnických zařízeních v republice testovali rychlým antigenním testem prakticky všichni pacienti, kteří vykazovali nějaké příznaky možného onemocněné koronaviru. Příkladně pokud pacient měl zvýšenou horečku, průjem, bolesti břicha, kašel a podobně byl automaticky otestován na covid-19. Tím pádem se samozřejmě i zvedly statistiky, které vykazuje ministerstvo zdravotnictví.

Testovalo se kde se dalo…, nejvíce ovšem v nemocnicích.

Dnes je již všemu jinak. Statistiky, které denně zveřejňuje resort zdravotnictví vykazují tak nízká čísla (počty nově nakažených či suspektních reinfekcí) daného onemocnění, že již pravděpodobně lékaři a zdravotníci usoudili, že není třeba každého pacienta s danými příznaky hned testovat.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Portál UdálostiExtra.cz je soukromý projekt zcela bez dotací či jakékoliv jiné státní podpory. Přinášíme zajímavé zprávy a události z domova i ze světa. Zaměřujeme se také na magazínové rubriky a vše, co je čtené, komentované a zajímavé.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání