Vážné nehody motocyklistů na Frýdecko-Místecku zaměstnaly záchranáře

Publikuje: Nikola Macáková — 06. 09. 2022
Zdroj: PhDr. Lukáš Humpl
Úvodní stránka » Zprávy z domova » Vážné nehody motocyklistů na Frýdecko-Místecku zaměstnaly záchranáře

Záchranná služba zasahovala v pondělí 5. září odpoledne a večer u dvou vážných nehod motocyklistů na území Moravskoslezského kraje.

UdálostiExtra.cz o tom dnes informoval krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že obě nehody se odehrály na Frýdecko-Místecku a u obou musel zasahovat vrtulník letecké záchranné služby spolu s pozemními týmy záchranářů.

Nejprve spěchaly posádky před šestnáctou hodinou do Starých Hamrů, kde došlo k pádu a nehodě motocyklu se dvěma osobami.

„Záchranáři poskytovali přednemocniční neodkladnou péči muži ve věku šestačtyřiceti let, který jevil známky otřesu mozku a měl poraněnu dolní končetinu. Končetinové poranění utrpěla také stejně stará žena. Oba účastníci nehody byli transportováni do frýdecko-místecké nemocnice,“ sdělil Lukáš Humpl z krajské záchranné služby.

V devatenáct hodin havaroval při sjezdu v terénu u obce Milíkov čtyřiačtyřicetiletý motocyklista a byl nalezen ležící u stroje.

„Zasahující lékař zjistil při prvotním ošetření poranění hlavy a příznaky svědčící pro otřes mozku. Po ošetření byl vrtulníkem transportován do zdravotnického zařízení,“ dodal mluvčí záchranné služby a upřesnil, že z důvodu vyčerpání aktuální příjmové kapacity urgentního příjmu FN Ostrava, byl zraněný předán do další lékařské péče na úrazové ambulanci nemocnice Frýdek-Místek.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu