V Koryčanech došlo k explozi domu. Zasahující jednotky hasičů spolu se záchranářským vrtulníkem. Zdroj: HZS Zlínského kraje

Hasiči informovali o explozi domu v Koryčanech na Kroměřížsku. V důsledku výbuchu zemřeli dva hasiči a další čtyři lidé se zranili.

Na místo okamžitě vyrazily další složky Integrovaného záchranného systému. Podle informací médií na místo výbuchu směřovaly tři vrtulníky. Vyslán byl také speciální USAR (Search and Rescue Team).

V Koryčanech došlo k explozi domu – zásah hasičů. Zdroj: HZS Zlínského kraje

Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje na svých sociálních sítích uvedl, že na místo odeslal několik speciálních kontejnerů s materiálem, včetně prostředků pro stabilizaci narušených budov.

„Od nás na místo vyjel tým USAR se dvěma prvosledovými vozy, technický kontejner s prostředky pro stabilizaci narušených budov a kontejner s výdřevou k tomuto účelu,“ napsali moravskoslezští hasiči na Twitteru.

K explozi došlo podle policie kolem jedné hodiny odpolední. „Okolí místa je aktuálně zcela uzavřeno pro veškerou dopravu,“ uvedli policisté s tím, že na stále místě zasahují všechny složky záchranného systému.

Při explozi zahynuli dva dobrovolní hasiči. Podle mluvčího krajské záchranky Jakuba Omelky byli zraněni další čtyři lidé. Jednoho těžce zraněného převezl vrtulník letecké záchranné služby do ostravské nemocnice, další dva lidi odvezly sanitky do okolních nemocnic. Jeden člověk byl ošetřen a ponechán na místě. Jeden z hasičů byl zavalen pod sutinami, pátrali po něm záchranáři. Jeho tělo našli po čtvrté hodině odpoledne.

Obrovská exploze srovnala rodinný dům se zemí… Zdroj: HZS Zlínského kraje

Na místě bylo celkem 16 hasičských jednotek a také zmiňované speciální USAR týmy, které jsou určeny na vyprošťování zasypaných osob. Trosky domu prohledávali kynologové se psy. 

Příčiny exploze jsou aktuálně v šetření Policie ČR.

K tragické události se aktuálně vyjádřil také ministr vnitra Jan Hamáček.

Při výbuchu plynu v Koryčanech na Kroměřížsku dnes bohužel zemřeli dva zasahující dobrovolní hasiči. Chtěl bych vyjádřit upřímnou soustrast všem jejich blízkým. Další dva hasiči a dva obyvatelé domu byli zraněni. Přeji jim brzké uzdravení,“ dodal ministr vnitra Jan Hamáček.

No Article rating
0 Reviews
Jak se vám líbil tento článek? Můžete jej ohodnotit...
  1. Wow!
  2. Super
  3. Hmm
  4. Nic moc
  5. Hrůůůza