DomůZprávy z domovaÚspěch záchranářů z Moravskoslezského kraje na mezinárodní soutěži Rallye Rejvíz

Úspěch záchranářů z Moravskoslezského kraje na mezinárodní soutěži Rallye Rejvíz

V Koutech nad Desnou se konal, po roční přestávce, kterou si vynutila epidemie nemoci Covid-19, další ročník prestižní soutěže Rallye Rejvíz.

UdálostiExtra.cz o tom dnes informoval krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že mezinárodní zaměstnání posádek zdravotnických záchranných služeb probíhá tradičně v několika soutěžních kategoriích, denní a noční etapě. Účastníci z řad moravskoslezských záchranářů si podobně, jako v mnoha předešlých ročnících, vedli i letos velmi zdatně.


Úspěch záchranářů ZZS MSK na mezinárodní soutěži Rallye Rejvíz. Zdroj: ZZS Moravskoslezského kraje *

„Soutěžní týmy musely řešit úkoly, jako těžké zranění po nárazu zorbingové koule, výbuch a požár v restauraci, nebo například bodné poranění policisty při výkonu práce. Jinou úlohou byla těžká alergická reakce na anestetikum v zubní ambulanci,“ uvesl Humpl.

Ve velké konkurenci dvou desítek operátorů se v rámci soutěže Zlaté sluchátko umístila na hezkém 4. místě kolegyně Nela Walachová.

V soutěži národních týmů, v kategorii nelékařských posádek, se na 2. místě umístil tým RZP ze základny Frýdek-Místek.

„V kategorii lékařských posádek (tzv. Freestyle) se rovněž na druhé pozici umístila posádka RLP Krnov,“ doplnil závěrem mluvčí krajské záchranné služby.

NEJNOVĚJŠÍ ZPRÁVY

Sopranistka Lenka Graf se spojila s Jaroslavem Svěceným v modlitbě Ave Maria

Ave Maria je oblíbeným textem hudebníků všech epoch. Nyní se dočkala další verze v podání sopranistky Lenky Graf a houslisty J. Svěceného.

Nebojte se mluvit s lékařem, nabádá pacientská organizace revmatiky

Roky trpěli zbytečně, protože se báli lékaře požádat o změnu léčby – i takto zní příběhy pacientů s revmatoidní artritidou.

Smutný pondělní rekord jihomoravských krajských záchranářů

V posledních týdnech zažívají záchranáři obrovský nápor. Zvyšují se počty tísňových volání, realizovaných výjezdů a covidových pacientů.

Za úterý přibylo v Česku 21 973 nově nakažených covidem-19

V úterý testy odhalily 21 973 nově nakažených v republice. Minulé úterý jich bylo 25 891.

Dva premiéři a nefunkční prezident, veřejnost je pobouřena

Velkou vlnu kritiky vzbudilo jednání prezidenta Zemana, který se ne příliš důstojně aktuálně schází s novými kandidáty na ministry.

Liberecká krajská záchranka má akreditaci svědčící o kvalitě služeb

Liberecká krajská záchranka získala osvědčení v oblasti kvality a především bezpečí poskytované zdravotnické i lékařské péče.

Babiš a Fiala chtějí během týdne naočkovat milion lidí posilující dávkou

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) a designovaný předseda vlády Petr Fiala (ODS) podpořili projekt Naočkujme milion lidí posilující dávkou.

Babiš s Fialou podpořili protiepidemický projekt

Iniciativa Lékaři pomáhají Česku dnes prezentovala projekt Naočkujeme milion lidí posilující dávkou za týden a pomozme našim zdravotníkům.

Jednou z nejčastějších plastických operací v Česku je úprava víček

Trend estetických zákroků je na vzestupu. Za plastické operace Češi ročně utratí okolo dvou miliard korun.

Praktičtí lékaři „jedou na hraně“

Fungují na plné obrátky a začínají se přehřívat. I tak by šlo popsat současný stav v ordinacích praktických lékařů v České republice.