10 C
Czech Republic
28. května 2022
DomůZprávy z domovaUkrajinský boxer Usyk se stal mistrem světa v těžké váze v boxu

Ukrajinský boxer Usyk se stal mistrem světa v těžké váze v boxu

Ukrajinský boxer Oleksandr Usyk porazil Brita Anthonyho Joshuu a vyhrál pásy WBA (Super), IBF, WBO a IBO v těžké váze.

Boj o titul se odehrál ve fotbalovém klubu Tottenham v Londýně a trval 12 kol. Na konci zápasu rozhodčí jednomyslně uznali 34letého Ukrajince za nejsilnějšího.

Skóre poznámek rozhodčích: 117-112, 116-112, 115-113.Usyk vyhrál všech 19 zápasů v profesionálním ringu, 13 z nich knockoutem. Dříve byl nesporným mistrem světa v první těžké váze. Joshua prohrál podruhé v kariéře, 31letý Brit má na kontě 24 vítězství (22-knockoutem).

Komentáře účastníků boje

Po zápase Usyk prohlásil, že úspěšně dokončil svůj plán boje.

„Hodně to pro mě znamená. Boj proběhl přesně tak, jak jsem očekával. V některých okamžicích Anthony svíral, ale to jsou drobné věci. Ani ve 12. kole jsem neměl za úkol ho vyřadit. Dříve jsem to zkoušel, ale můj trenérský štáb mě přivedl k rozumu,“ řekl sportovec.

Joshua zároveň vyzval na svých sociálních sítích k „udržování pozitivního přístupu“. „Zůstaň pozitivní, i když se ti svět rozpadá před očima! Londýne, miluji tě a pokaždé děkuji!“ – napsal Brit.

Reakce na Usykovo vítězství

Bývalý absolutní mistr v polotěžké váze Roy Jones uvedl, že vítězství ukrajinského boxera nad Britem není překvapivé.

„Věděl jsem, že bude mít dobré šance. Získával kolo za kolem, ano, některá kola zůstala Joshuovi, ale přesto… Usyk byl lepší boxer a nijak zvlášť si nedělal starosti s tím, co Joshua mohl nabídnout. Usyk kontroloval postup boje,“ poznamenal.

„Bývalý šampion UFC v lehké váze Chabib Nurmagomedov na svých sociálních sítích označil Usykův výkon za působivý,“ doplnil závěrem zahraniční portál sputniknews.com, který o tom dnes informoval.

NEJČTENĚJŠÍ ZPRÁVY

AKTUÁLNĚ