U dvou pádů ve velmi obtížně přístupném terénu zasahovali letečtí záchranáři

Publikuje: Nikola Macáková — 16. 10. 2022
Zdroj: PhDr. Lukáš Humpl (tiskový servis)
Úvodní stránka » Zprávy z domova » U dvou pádů ve velmi obtížně přístupném terénu zasahovali letečtí záchranáři

Letečtí záchranáři zasahovali spolu s pozemními týmy během soboty 15. října u dvou pacientů, kteří utrpěli úraz v obtížně přístupném terénu.

Události se odehrály v odstupu necelých dvou hodin na Bruntálsku a Novojičínsku. Redakci serveru UdálostiExtra.cz o tom informoval krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl.

Po čtvrt na jednu byli záchranáři voláni na zříceninu hradu Šelenburk u Krnova, kde došlo k pádu jednapadesátiletého muže. Přivodil si poranění dolní končetiny. Přístup k místu je obtížný a pro transport zraněného pozemní cestou nevhodný. Tým proto využil k zásahu jeřábovou techniku a k pacientovi byl vysazen lékař. Po zajištění byl muž vyzvednut vrtulníkem a přepraven na vhodné místo a převzat na palubu stroje,“ uvedl Lukáš Humpl.

Velmi podobný průběh měl také zásah v Beskydech. Osm minut po čtrnácté hodině přijali krajští operátoři tísňové volání z oblasti Pusteven. „Šestasedmdesátiletá žena spadla při turistice a skutálela se asi dvacet metrů ze svahu. Utrpěla poranění hlavy a podle svědků byla krátce v bezvědomí. I v tomto případě potvrdila rekognoskace nepřístupný terén, který si vyžádal využití palubního jeřábu,“ upřesnil mluvčí záchranné služby.

DŘÍVE JSME PSALI:

V Karviné a na Frýdecko-Místecku zasahovali záchranáři u dvou vážných úrazů

Nikola Macáková — 13. 10. 2022
Ve středu odpoledne a večer zasahovali záchranáři u dvou závažných úrazů. Odehrály se nejprve v Karviné a poté na Frýdecko-Místecku.

Oba pacienti byli po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče šetrně přepraveni na urgentní příjem FN Ostrava.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu