Tragická nehoda na obchvatu Opavy si vyžádala lidský život

Publikuje: Nikola Macáková — 09. 12. 2022
Zdroj: PhDr. Lukáš Humpl / ZZS MsK (tiskový servis)
Úvodní stránka » Zprávy z domova » Tragická nehoda na obchvatu Opavy si vyžádala lidský život

Jeden lidský život a zranění dalších dvou osob si vyžádal střet dvou vozidel na obchvatu Opavy v lokalitě Kateřinky.

O nehodě informoval UdálostiExtra.cz v tiskové zprávě mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že pomoci vyjely dva záchranářské týmy, lékařská posádka rendez-vous a stejně tak vzlétl i ostravský vrtulník letecké záchranné služby.

Dvaasedmdesátiletá žena byla z jednoho z vozidel vytažena bez známek života a záchranáři započali s její resuscitací. Přes použití léků, které týmy podávaly do kostní dřeně, i přístrojů, se nepodařilo obnovit její krevní oběh. Namístě podlehla utrpěným mnohočetným poraněním,“ uvedl mluvčí záchranné služby.

Čtyřiačtyřicetiletá žena byla z automobilu vyprošťována. „Ještě zaklíněnou ji záchranáři zajistili krčním límcem, nitrožilním vstupem a podáním léků. Byla při vědomí, jevila však známky šokového stavu a život ohrožujících poranění. Lékař přistoupil k jejímu uvedení do umělého spánku, provedl intubaci dýchacích cest a převedení na přístrojem řízenou ventilaci. Po dalších úkonech ji posádka vrtulníku transportovala na urgentní příjem FN Ostrava,“ upřesnil Lukáš Humpl z krajské záchranky.

DŘÍVE JSME PSALI:

Šestadvacetiletý muž se popálil při explozi kotle v Třinci

Nikola Macáková — 09. 12. 2022
Ve čtvrtek 8. prosince zasahovali záchranáři u vážného úrazu v okrajové části Třince na Frýdecko-Místecku.

Jednatřicetiletá žena utrpěla středně závažné poranění v oblasti břicha, dívky ve věku devíti měsíců a pěti let pak poranění hlavy. Všechny pacientky byly po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče přepraveny do opavské Slezské nemocnice, a to na tamní chirurgickou ambulanci,“ doplnil závěrem k tragické nehodě mluvčí záchranné služby.

Spolu se zdravotníky u nehody zasahovali také další složky Integrovaného záchranného systému. Okolnosti nehody jsou nyní v šetření Policie ČR.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu